Հայաստանի միջազգային իրավական հարցերով նորանշանակ ներկայացուցիչ Կարեն Անդրեասյանը Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ մի շարք կարևոր միջպետական իրավական հարցեր է քննարկել։
Կոպիրկինը ջերմորեն շնորհավորել է Կարեն Անդրեասյանին նոր պաշտոնի ստանձնման առիթով՝ նշելով երկու երկրների միջև իրավական հարցերի շուրջ համատեղ աշխատանքը շարունակելու պատրաստակամությունը։
Միջազգային իրավական հարցերով ներկայացուցիչն ու ՌԴ դեսպանը երկուստեք կարևորել են քննարկումների ու տարբեր ձևաչափերով կարծիքների փոխանակման շարունակականությունը»։
Օգոստոսի 30–ին ԲԴԽ նախկին նախագահ Կարեն Անդրեասյանը նշանակվել է Միջազգային իրավական հարցերով ՀՀ ներկայացուցիչ։ Անդրեասյանը այս նոր պաշտոնին է նշանակվում Միջազգային իրավական հարցերով Հայաստանի ներկայացուցչի գրասենյակի ղեկավարի պաշտոնանկությունից հետո։
Լիպարիտ Դրմեյանը աշխատանքից ազատվեց վարչապետի այն հայտարարությունից հետո, թե «չի կարող որևէ մեկը իր դիրքորոշմանը հակասող դիրքորոշում ունենալ», և որ «կառավարությունն ինքն է»: Պաշտոնանկ արված Լիպարիտ Դրմեյանը՝ որպես միջազգային իրավախորհրդատու, կառավարությանը խորհուրդ էր տվել կատարել ՀԷՑ–ի վերաբերյալ միջազգային արբիտրաժի հրատապ որոշումը։

Karen Andreasyan, Armenia’s newly appointed Representative for International Legal Matters, met with Russian Ambassador to Armenia Sergey Kopyrkin to discuss a range of important intergovernmental legal issues.
Kopyrkin warmly congratulated Andreasian on assuming his new role and expressed Russia’s readiness to continue joint work on legal matters between the two countries.
Both the representative and the ambassador emphasized the importance of maintaining dialogue and exchanging views in various formats.
On August 30, Karen Andreasyan, former Chairman of the Supreme Judicial Council, was appointed as Armenia’s Representative for International Legal Matters. He was appointed following the dismissal of the previous head of the Office for International Legal Affairs. Liparit Drmeyan was removed from the position after Prime Minister Pashinyan declared that “no one can have a stance that contradicts mine” and “I am the government.” Drmeyan had advised the government, as an international legal consultant, to comply with an urgent arbitration ruling concerning the Electric Networks of Armenia (ENA).