ՀՀ ԱԺ խորհուրդը սեպտեմբերի 5-ին նիստ է գումարել: Այն վարել է ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը: Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման տասներորդ նստաշրջանի և սեպտեմբերի 8-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգերի նախագծերը:
Քննարկվել է Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի անդամի պաշտոնում թեկնածուի ընտրության համար ձևավորվող մրցութային խորհրդի անդամ նշանակելու հարցը: «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունն առաջադրել է Արուսյակ Ջուլհակյանի թեկնածությունը: «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունները թեկնածուներ չեն առաջադրել: Մրցութային խորհրդի անդամ է նշանակվել Արուսյակ Ջուլհակյանը:
Խորհուրդը նաև սահմանել է, թե ինչ ընթացք է ստանալու օրակարգային հարցերի քննարկումը։ Ընդհանուր առմամբ, հերթական նիստերի օրակարգում ներառվել է 42 թեմա։
Բացի այդ, խորհրդի անդամները ծանոթացել են նաև միջխորհրդարանական համագործակցության վերաբերյալ ներկայացված հաշվետվությանը, որը վերաբերում է ութերորդ գումարման իններորդ նստաշրջանին։

The National Assembly Council met on September 5 under the chairmanship of Deputy Speaker Ruben Rubinyan. It discussed and approved the draft agendas for the 10th session of the 8th convocation of parliament and the regular sittings scheduled for September 8.
The council considered the matter of appointing a member to the competition board for selecting a candidate to the Corruption Prevention Commission. The Civil Contract faction nominated Arusyak Julhakyan, while the Hayastan and I Have Honor factions did not nominate candidates. Julhakyan was appointed to the board.
The council also determined the procedure for discussing agenda items. A total of 42 topics were included in the upcoming session’s agenda.
In addition, members reviewed a report on inter-parliamentary cooperation concerning the 9th session of the 8th convocation.