«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունն այսօր նիստ է անցկացրել Ազգային ժողովում՝ քննարկելու սեպտեմբերի 8-ին մեկնարկող հերթական նստաշրջանի օրակարգային հարցերը։ Խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանի փոխանցմամբ՝ նիստի ընթացքում քննարկվել են առաջիկա օրերին ԱԺ-ում սպասվող որոշումները։
Նիստի շրջանակում խմբակցությունը որոշում է կայացրել ԱԺ առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում առաջադրել Հռիփսիմե Հունանյանին։
Բացի այդ, որոշում է ընդունվել Դավիթ Դանիելյանին նշանակել տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության և շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի պաշտոնում։

The Civil Contract parliamentary faction held a meeting today to discuss agenda items for the upcoming National Assembly session starting on September 8. According to faction leader Hayk Konjoryan, members reviewed key decisions expected in the coming days.
During the session, the faction resolved to nominate Hripsime Hunanyan as chair of the Standing Committee on Health Care.
It was also decided to appoint Davit Danielyan as deputy chair of the Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environmental Protection.