«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունն այսօր նիստ է անցկացրել Ազգային ժողովում՝ քննարկելու սեպտեմբերի 8-ին մեկնարկող հերթական նստաշրջանի օրակարգային հարցերը։ Խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանի փոխանցմամբ՝ նիստի ընթացքում քննարկվել են առաջիկա օրերին ԱԺ-ում սպասվող որոշումները։
Նիստի շրջանակում խմբակցությունը որոշում է կայացրել ԱԺ առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում առաջադրել Հռիփսիմե Հունանյանին։
Բացի այդ, որոշում է ընդունվել Դավիթ Դանիելյանին նշանակել տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության և շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի պաշտոնում։

Сегодня в Национальном собрании состоялось заседание фракции, посвящённое обсуждению повестки очередной сессии, которая стартует 8 сентября. По словам руководителя фракции Айка Конджоряна, были рассмотрены ожидаемые на ближайшие дни решения.
В ходе заседания решено выдвинуть кандидатуру Рипсиме Унанян на пост председателя комиссии по вопросам здравоохранения.
Кроме того, было принято решение назначить Давида Даниелянa заместителем председателя постоянной комиссии по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны окружающей среды.