Բարերար ու գործարար Սամվել Կարապետյանը Լոռու մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան ներկայացրել է հայց՝ ընդդեմ «Հզոր միտք, հզոր Հայաստան» ՀԿ ղեկավար Դավիթ Քալաշյանի։
Նա պահանջել է, որ Դավիթ Քալաշյանը հերքի զրպարտություն հանդիսացող տեղեկությունները, ինչպես նաև վճարի 6 միլիոն դրամ՝ որպես փոխհատուցում, հայտնում է Sputnik Արմենիան։
Հայցադիմումում նշվել է, որ Դավիթ Քալաշյանը 2025 թվականի օգոստոսի 13-ից մինչև սեպտեմբերի 4-ը հրապարակել է տեսանյութեր ու գրառումներ, որոնցում անդրադարձ է կատարել Սամվել Կարապետյանի գործունեությանը՝ տարածելով և ներկայացնելով կեղծ տեղեկություններ ֆինանսական պարտավորությունների չկատարման և և այլ հանգամանքների մասին։
Մասնավորապես, նրա հրապարակումներից մեկում նշված է. «թե իբր շուտով կարևոր բացահայտումներ է անելու Սամվել Կարապետյանին պատկանող «Տաշիր» ընկերության մասին, թե «ինչ են արել «Իրենց ձևով» հայերի գլխին, և փաստերով»»։

Philanthropist and businessman Samvel Karapetyan has filed a lawsuit against Davit Kalashyan, head of the Strong Mind, Strong Armenia NGO, with the Lori Region General Jurisdiction Court.
According to Sputnik Armenia, Karapetyan is demanding that Kalashyan retract information deemed defamatory and pay AMD 6 million in compensation.
The lawsuit claims that between August 13 and September 4, 2025, Kalashyan published videos and posts in which he discussed Karapetyan’s business activities, allegedly spreading false claims about unpaid financial obligations and other issues.
In one of Kalashyan’s posts, he reportedly stated that he would soon reveal significant information about Karapetyan’s Tashir company, claiming it would expose “what they’ve done to Armenians in their own way, with evidence.”