Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության նախագահ Լուիս Ինասիու Լուլա Դա Սիլվային՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ։
«Շնորհավորում եմ Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ: Բարձր եմ գնահատում Հայաստանի և Բրազիլիայի միջև ձևավորված արդյունավետ գործընկերային հարաբերությունները և լիահույս եմ, որ փոխադարձ հարգանքի և վստահության վրա հիմնված համագործակցությունն առաջիկայում առավել կզարգանա և կընդլայնվի՝ ի նպաստ մեր պետությունների և ժողովուրդների:
Բրազիլի կողմից նախաձեռնված մի շարք գլոբալ նախաձեռնություններին Հայաստանի միանալը ևս վկայում է երկկողմ փոխգործակցության ամրապնդման մասին: Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր ձեռքբերումներ, իսկ Բրազիլի բարեկամ ժողովրդին՝ բարօրություն և շարունակական առաջընթաց»,–ասվում է շնորհավորական ուղերձում։

Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message to the President of the Federative Republic of Brazil, Luiz Inácio Lula da Silva, on the occasion of Brazil’s Independence Day.
“I congratulate you on the national holiday of the Federative Republic of Brazil—Independence Day. I highly value the effective partnership established between Armenia and Brazil and am confident that our cooperation, based on mutual respect and trust, will further develop and expand in the near future for the benefit of our states and peoples.
Armenia’s participation in a number of global initiatives launched by Brazil also attests to the strengthening of our bilateral cooperation. Taking this opportunity, I wish you robust health and continued success, and to the friendly people of Brazil—well-being and ongoing progress,” the message reads.