Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը խորհրդարանում հայտարարությունների ժամին ասել է, թե գործող ընդդիմությունը սպառվել է, հայտնում է Radar Armenia-ն։
«Նույն բաներն, արդեն 5 տարի ասում եք, և, ցավոք սրտի, թե ի ուրախություն, սպառվել է ձեր խոսույթը։ Դուք օրակարգ այլևս չեք թելադրում, չեք ձևավորում և չեք էլ կարողանալու ձևավորել»,- ասել է նա։
Սիմոնյանը նաև հավելել է, որ ընդդիմադիրները պետք է խորհեն այս իրողության մասին։
Սեպտեմբերի 8–ին ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանն ԱԺ նիստի մեկնարկին ասել է, որ ընդդիմադիր ուժերն ամառային արձակուրդների ընթացքում չեն վերանայել իրենց մոտեցումները՝ շարունակում են կրկնել նույն ու հին տեքստերը:

9 Сентябрь 2025 - 15:01 AMT
Выступая в парламенте в час заявлений, Ален Симонян подчеркнул, что действующая оппозиция исчерпала себя, передает Radar Armenia.
«Вы одно и то же говорите уже пять лет. И, к сожалению или к радости, ваш дискурс исчерпан. Вы больше не задаёте повестку, не формируете её и не сможете сформировать», — отметил он.
Симонян добавил, что оппозиционным депутатам следует задуматься об этой реальности.
8 сентября руководитель фракции «Гражданский договор» Айк Конджорян также заявил, что оппозиционные силы за летние каникулы не пересмотрели свои подходы и продолжают повторять старые тексты.