Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը խորհրդարանում հայտարարությունների ժամին ասել է, թե գործող ընդդիմությունը սպառվել է, հայտնում է Radar Armenia-ն։
«Նույն բաներն, արդեն 5 տարի ասում եք, և, ցավոք սրտի, թե ի ուրախություն, սպառվել է ձեր խոսույթը։ Դուք օրակարգ այլևս չեք թելադրում, չեք ձևավորում և չեք էլ կարողանալու ձևավորել»,- ասել է նա։
Սիմոնյանը նաև հավելել է, որ ընդդիմադիրները պետք է խորհեն այս իրողության մասին։
Սեպտեմբերի 8–ին ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանն ԱԺ նիստի մեկնարկին ասել է, որ ընդդիմադիր ուժերն ամառային արձակուրդների ընթացքում չեն վերանայել իրենց մոտեցումները՝ շարունակում են կրկնել նույն ու հին տեքստերը:

During the parliament’s announcement hour, Alen Simonyan said the current opposition is exhausted, Radar Armenia reports.
“You’ve been saying the same things for five years already, and, whether sadly or fortunately, your rhetoric is exhausted. You no longer set the agenda, you don’t shape it and won’t be able to,” Simonyan stated.
He added that opposition lawmakers should reflect on this reality.
On September 8, Civil Contract faction leader Hayk Konjoryan also criticized opposition parties for failing to revise their approach over the summer recess, accusing them of repeating the same old texts.