Հայաստանը մտահոգությունն է հայտնել Իսրայելի կողմից Դոհայի բնակելի թաղամասերի թիրախավորման վերաբերյալ և կողմերին զսպվածության կոչ է արել: Այդ մասին ասվում է ԱԳՆ X-ի միկրոբլոգում հրապարակված հայտարարության մեջ։
«Հայաստանը խորապես մտահոգված է Դոհայի բնակելի թաղամասերի թիրախավորմամբ և բոլոր ներգրավված կողմերին զսպվածության կոչ է անում՝ խուսափելու համար տարածաշրջանի անվտանգային իրավիճակի հետագա սրումից »,-ասված է հայտարարությունում:
Իսրայելի հարվածի արդյունքում Դոհայում սպանվել են պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ շարժման ղեկավարության անդամներ, Կատարը խստորեն դատապարտել է այդ գործողությունը։ Կատարի ԱԳՆ–ն հարվածը որակել է որպես միջազգային իրավունքի և նորմերի կոպիտ խախտում։

Armenia has expressed concern regarding Israel’s targeting of residential areas in Doha and urged all parties to show restraint, according to a statement posted on the Foreign Ministry’s X.
“Armenia is deeply concerned by the targeting of residential neighborhoods in Doha and urges all involved parties to exercise restraint in order to avoid further deterioration of the regional security situation,” the statement reads.
The Israeli strike killed members of Hamas leadership in Doha. Qatar strongly condemned the attack, calling it a gross violation of international law and norms. According to media reports, six people were killed, including the son of a Hamas leader.