ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը ընդունել է Հայաստան այցելած՝ ՆԱՏՕ-ում հավատարմագրված դեսպաններին։ Խաչատուրյանը, ողջունելով դիվանագիտական ներկայացուցիչներին, կարևորել է այսօրինակ այցելությունները Հայաստան-ՆԱՏՕ գործընկերության ամրապնդման տեսանկյունից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-ՆԱՏՕ գործընկերության օրակարգի առանցքային հարցերը, ընդգծվել է համագործակցության զարգացման և ծրագրերի շարունակականության կարևորությունը։
Անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանային իրավիճակին, կայուն և տևական խաղաղության հաստատման ուղղությամբ տարվող քայլերին, ինչպես նաև միջազգային գործընկերների դերակատարությանը։
ՀՀ նախագահը դեսպաններին ներկայացրել է Հայաստանի ներքին և արտաքին քաղաքական առաջնահերթությունները և պատասխանել նրանց հարցերին։

11 Сентябрь 2025 - 14:21 AMT
Президент Армении Ваагн Хачатурян встретился с послами, аккредитованными при НАТО, прибывшими с визитом в Ереван. Он подчеркнул значимость таких контактов для укрепления партнерства Армения–НАТО.
Во время встречи были рассмотрены ключевые вопросы повестки двустороннего сотрудничества, подчеркнута важность дальнейшего развития взаимодействия и продолжения совместных программ.
Была затронута региональная ситуация, шаги по установлению устойчивого и продолжительного мира, а также роль международных партнеров в этих процессах.
Президент представил дипломатам приоритеты внутренней и внешней политики Армении и ответил на их вопросы.