«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը արձագանքելով «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանի հայտարարությանը, ասել է, որ «լեռը մուկ է ծնել»։
«Ընդդիմությունն այսքան երկար-երկար, քանի տարի ասում է՝ հեսա փոխում ենք իշխանությունները, մինչև տոներ, մինչև մայիսյան տոներ այլևս իշխանություն չի լինելու, այլևս իշխանություն չկա, իրավիճակին չեք տիրապետում, ժողովրդի վստահությունը չունեք, տարին մի 4 անգամ «իշխանափոխություն են անում», ժողովրդին «փրկում են», մի խոսքով՝ քանի տարի է՝ չեն կարողանում մի բան անել և երկար մտածելուց հետո հասկացել են՝ լեռը մուկ է ծնել, որոշել են խորհրդարանական լսումներ անել: Ես ապ»,–ասել է նա, հայտնում է 1lurer.am-ը։
Ըստ նրա՝ փոխարենը կարելի էր ուղղակի գալ նիստերի դահլիճ, նիստերին մասնակցել։
«Կարելի էր կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ վարչապետին հարց տալ: Այդ ժամանակ ավելի շատ դիտումներ կունենայիք, այդ ժամանակ ավելի շատ մարդ կլսեր ձեր բովանդակությունը»,- ասել է Կոնջորյանը՝ խոսքն ուղղելով ընդդիմությանը։
«Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը օրերս հայտարարել էր՝ սեպտեմբերի վերջին «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունը կազմակերպելու է խորհրդարանական լսումներ՝ նպատակ ունենալով համախմբել խորհրդարանական և արտախորհրդարանական քաղաքական ուժերը։

Лидер парламентской фракции «Гражданский договор» Aйк Конджорян, комментируя заявление главы фракции «Честь имею» Айка Мамиджаняна, сказал, что «гора родила мышь».
«Оппозиция годами повторяет: вот-вот сменим власть, до праздников, до майских праздников власти уже не будет, власти больше нет, вы не контролируете ситуацию, у вас нет доверия народа. Четыре раза в год “меняют власть”, “спасают народ”, и так уже много лет. Не могут ничего добиться и, после долгих размышлений, пришли к выводу, что “гора родила мышь” и решили организовать парламентские слушания. Вот и всё», — заявил он, передаёт «1lurer.am ».
По его словам, вместо этого оппозиция могла бы просто прийти в зал заседаний и участвовать в работе.
«Можно было задать вопрос премьеру во время парламентского часа. Тогда вас бы услышало больше людей, тогда бы ваша повестка вызвала больше интереса», — сказал Конджорян, обращаясь к оппозиции.
Ранее глава фракции «Честь имею» Айк Мамиджанян заявил, что блок в конце сентября проведёт парламентские слушания с целью объединения парламентских и внепарламентских политических сил.