«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը արձագանքելով «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանի հայտարարությանը, ասել է, որ «լեռը մուկ է ծնել»։
«Ընդդիմությունն այսքան երկար-երկար, քանի տարի ասում է՝ հեսա փոխում ենք իշխանությունները, մինչև տոներ, մինչև մայիսյան տոներ այլևս իշխանություն չի լինելու, այլևս իշխանություն չկա, իրավիճակին չեք տիրապետում, ժողովրդի վստահությունը չունեք, տարին մի 4 անգամ «իշխանափոխություն են անում», ժողովրդին «փրկում են», մի խոսքով՝ քանի տարի է՝ չեն կարողանում մի բան անել և երկար մտածելուց հետո հասկացել են՝ լեռը մուկ է ծնել, որոշել են խորհրդարանական լսումներ անել: Ես ապ»,–ասել է նա, հայտնում է 1lurer.am-ը։
Ըստ նրա՝ փոխարենը կարելի էր ուղղակի գալ նիստերի դահլիճ, նիստերին մասնակցել։
«Կարելի էր կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ վարչապետին հարց տալ: Այդ ժամանակ ավելի շատ դիտումներ կունենայիք, այդ ժամանակ ավելի շատ մարդ կլսեր ձեր բովանդակությունը»,- ասել է Կոնջորյանը՝ խոսքն ուղղելով ընդդիմությանը։
«Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը օրերս հայտարարել էր՝ սեպտեմբերի վերջին «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունը կազմակերպելու է խորհրդարանական լսումներ՝ նպատակ ունենալով համախմբել խորհրդարանական և արտախորհրդարանական քաղաքական ուժերը։

Head of the Civil Contract parliamentary faction Hayk Konjoryan, responding to recent remarks by opposition I Have Honor faction leader Hayk Mamijanyan, dismissed the opposition’s latest initiative, saying it amounted to nothing significant: “The mountain gave birth to a mouse.”
“For years now, the opposition has gone on and on saying that they’re about to change the government — by the holidays, before the May holidays, there will be no government, there already isn’t one, you’re out of touch with reality, you’ve lost public trust. They’ve ‘changed the government’ four times a year and ‘saved the people,’ and yet they’ve accomplished nothing. After years of trying and failing, they now think they’ve come up with something new, namely parliamentary hearings. That’s their big move,” Konjoryan said, according to 1lurer.am .
He added that instead of these initiatives, the opposition could have simply participated in parliamentary sessions.
“They could have asked the Prime Minister questions during government Q&A sessions. That would have drawn more views and more people would have heard your message,” Konjoryan said, addressing the opposition directly.
Earlier, I Have Honor faction leader Hayk Mamijanyan announced that the bloc plans to organize parliamentary hearings by the end of September, aiming to unite both parliamentary and extra-parliamentary political forces.