Հայաստան կժամանի ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովի 108-րդ Ռոուզ-Ռոթ սեմինարին մասնակցող կազմակերպության անդամ և ասոցացված երկրների մոտ 160 պատվիրակ, միջազգային և տեղական փորձագետ, հասարակական կազմակերպություններ, դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչներ:
Պատվիրակությանն ընդունելու մասին կարգադրություն է ստորագրել Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը։
Պատվիրակության այցը Հայաստան նախատեսվում է սեպտեմբերի 22-23-ը։
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Կառավարության շենքում ընդունել է ՆԱՏՕ-ում հավատարմագրված դեսպաններին, որոնք այցելել են Հայաստան։ Քննարկումների հիմնական թեման դարձել է Հայաստան-ՆԱՏՕ գործընկերությունը։ Երկուստեք ընդգծվել է համագործակցության շարունակականության և զարգացման կարևորությունը։ՆԱՏՕ-ում հավատարմագրված դեսպաններին ընդունել է նաև ՀՀ նախագահը։

Armenia will host around 160 participants, including members and associate country delegates of the NATO Parliamentary Assembly, as well as international and local experts, civil society representatives, and diplomats, for the 108th Rose-Roth Seminar.
The official directive to receive the delegation was signed by National Assembly Speaker Alen Simonyan.
The seminar will take place on September 22–23 in Yerevan.
Prime Minister Nikol Pashinyan recently received NATO-accredited ambassadors at the Government Building in Yerevan. Discussions focused on Armenia–NATO partnership, with both sides emphasizing the importance of continued and expanded cooperation. The ambassadors were also received by the President of Armenia.