Հայաստան կժամանի ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովի 108-րդ Ռոուզ-Ռոթ սեմինարին մասնակցող կազմակերպության անդամ և ասոցացված երկրների մոտ 160 պատվիրակ, միջազգային և տեղական փորձագետ, հասարակական կազմակերպություններ, դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչներ:
Պատվիրակությանն ընդունելու մասին կարգադրություն է ստորագրել Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը։
Պատվիրակության այցը Հայաստան նախատեսվում է սեպտեմբերի 22-23-ը։
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Կառավարության շենքում ընդունել է ՆԱՏՕ-ում հավատարմագրված դեսպաններին, որոնք այցելել են Հայաստան։ Քննարկումների հիմնական թեման դարձել է Հայաստան-ՆԱՏՕ գործընկերությունը։ Երկուստեք ընդգծվել է համագործակցության շարունակականության և զարգացման կարևորությունը։ՆԱՏՕ-ում հավատարմագրված դեսպաններին ընդունել է նաև ՀՀ նախագահը։

В Армению прибудут около 160 участников — члены и представители ассоциированных стран Парламентской ассамблеи НАТО, международные и местные эксперты, представители гражданского общества и дипломатического корпуса — для участия в 108-м семинаре Роуз-Рот.
Распоряжение о приёме делегации подписал председатель Национального собрания Армении Ален Симонян.
Визит делегации в Армению запланирован на 22–23 сентября.
Ранее премьер-министр Армении Никол Пашинян принял аккредитованных в НАТО послов, прибывших в Армению. Основной темой обсуждений стало партнёрство между Арменией и НАТО. Обе стороны подчеркнули важность продолжения и углубления сотрудничества. Послов также принял президент Армении.