Սեպտեմբերի 12-ին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպում է ունեցել ՆԱՏՕ-ում հավատարմագրված մի շարք երկրների դեսպանների հետ։
Նախարարը ներկայացրել է պաշտպանության ոլորտում իրականացվող բարեփոխումների ընթացքը և զինված ուժերի վերափոխման ծրագրերը՝ առանձնահատուկ ընդգծելով Հյուսիսատլանտյան դաշինքի նշանակալի մասնակցությունն այդ գործընթացում։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Հայաստան–ՆԱՏՕ համագործակցության ներկայիս վիճակն ու դրա զարգացումների հնարավորությունները, ինչպես նաև անդրադարձ են կատարել տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգության հարցերին։
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Կառավարության շենքում ընդունել է ՆԱՏՕ-ում հավատարմագրված դեսպաններին, որոնք այցելել են Հայաստան։ Քննարկումների հիմնական թեման դարձել է Հայաստան-ՆԱՏՕ գործընկերությունը։ Երկուստեք ընդգծվել է համագործակցության շարունակականության և զարգացման կարևորությունը։ՆԱՏՕ-ում հավատարմագրված դեսպաններին ընդունել է նաև ՀՀ նախագահը։

On September 12, Armenia’s Defense Minister Suren Papikyan met with several ambassadors accredited to NATO.
Papikyan presented the course of defense reforms and the armed forces’ transformation programs, placing special emphasis on NATO’s significant role in these efforts.
The meeting also addressed the current state of Armenia–NATO cooperation, future prospects, as well as regional and international security issues.
Earlier, Prime Minister Nikol Pashinyan and President Vahagn Khachaturyan also received NATO-accredited ambassadors in Yerevan, with discussions focusing on the continuity and further development of Armenia–NATO partnership.