Պաշտպանության նախկին նախարար Վիգեն Սարգսյանի մեղադրական վարույթը ընդհանուր իրավասության դատարանից փոխանցվել է Հակակոռուպցիոն դատարան: Այդ մասին հայտնել են ՀՀ դատական դեպարտամենտից, տեղեկացնում է Radar Armenia-ն։
Քրեական գործով Սարգսյանին մեղադրանք է առաջադրվել փողերի լվացման համար։
Ըստ մեղադրական եզրակացության՝ Սարգսյանը հանցավոր արարքների արդյունքում ստացել է օրինական եկամուտների չհիմնավորված, ապօրինի, առանձնապես խոշոր չափերի՝ 99,414,079 դրամ գումար, ապա դրա հանցավոր ծագումը թաքցնելու և խեղաթյուրելու նպատակով նշված գումարը փոխարկել է անշարժ գույքի՝ այդ կերպ օրինական տեսք հաղորդելով դրանց և կատարելով փողերի լվացում։

The case against former Defense Minister Vigen Sargsyan has been transferred from a general jurisdiction court to the Anti-Corruption Court, according to Armenia’s Judicial Department, Radar Armenia reports.
Sargsyan is charged with money laundering.
According to the indictment, Sargsyan allegedly obtained an illegal income of AMD 99,414,079 (approximately $255,000) through criminal activities. He then used this money to purchase real estate, thereby concealing its illicit origin and giving it the appearance of legitimacy—actions qualifying as money laundering.