«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը, պատասխանելով հարցին, թե արդյո՞ք պատրաստվում է մասնակցել առաջիկա ընտրություններին, ասել է, որ կգա ժամանակը՝ ամեն ինչ կասի։
«Ամիսներ առաջ ասել եմ՝ ես մտածում եմ, շփվում եմ, տարբեր մասնագետների հետ քննարկումներ եմ ունենում։ Այսօր Հայաստանում չկա մի մարդ, չկա կուսակցություն, որը կկարողանա մեր երկիրն այս վիճակից հանել։ Պարտադիր պետք է քննարկում լինի, պարտադիր չէ, որ այդ մարդը կուսակցական լինի։ Եթե ժողովուրդն աղքատ է, այդ երկիրը չի կարող հզոր լինել. բոլոր ոլորտները պետք է ուսումնասիրվեն, թե ինչ պրոբլեմներ կան։ Հիմա «Կենտրոն» հեռուստաընկերությունում հաղորդում էլ կա՝ «Առաջարկ Հայաստանին», դռները բաց են բոլորի համար, լավ բան ունես առաջարկելու՝ ասա, մենք պատրաստ ենք ընդունելու»,- ասել է նա, հայտնում է Aysor.am-ը։
Ծառուկյանի խոսքով՝ Հայաստանում պետք է հաշտություն ու համերաշխություն լինի, ատելությունը, նախանձն ու չարությունը պետք է վերանան։
«Հայաստանը, պատկերացնենք, մի մեծ ընտանիք է, եթե ընտանիքում չկարողանան միմյանց լսել, միասնական աշխատել, ապրել, ոչ մի հաջողություն չի կարող լինել։ Պետքէ ոչ թե նստել, բամբասել, ցեխ շպրտել իրար վրա, այլ ամեն մեկն առաջարկի, թե ինչ է ուզում անել, ինչ առաջարկ ունի»,- հավելել է Ծառուկյանը։

Prosperous Armenia Party leader Gagik Tsarukyan, asked whether he plans to participate in the upcoming elections, said that when the time comes, he will make an announcement.
“Months ago, I said that I am reflecting, meeting with specialists, holding discussions. Today in Armenia there is no person, no party that can pull our country out of this situation. There must be dialogue. That person does not have to be partisan. If the people are poor, the country cannot be strong. Every sector must be examined, and the problems identified. Now there is also a program on Kentron TV called ‘Proposal to Armenia.’ The doors are open to everyone. If you have a good proposal, present it, we are ready to consider it,” Tsarukyan told Aysor.am .
He emphasized that Armenia needs reconciliation and solidarity, and that hatred, envy, and malice must disappear.
“Armenia is like one big family. If members of a family cannot listen to each other, work and live together, there will be no success. Instead of gossiping or throwing mud, everyone should present their proposals—what they want to do, what they can offer,” Tsarukyan added.