«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը, պատասխանելով հարցին, թե արդյո՞ք պատրաստվում է մասնակցել առաջիկա ընտրություններին, ասել է, որ կգա ժամանակը՝ ամեն ինչ կասի։
«Ամիսներ առաջ ասել եմ՝ ես մտածում եմ, շփվում եմ, տարբեր մասնագետների հետ քննարկումներ եմ ունենում։ Այսօր Հայաստանում չկա մի մարդ, չկա կուսակցություն, որը կկարողանա մեր երկիրն այս վիճակից հանել։ Պարտադիր պետք է քննարկում լինի, պարտադիր չէ, որ այդ մարդը կուսակցական լինի։ Եթե ժողովուրդն աղքատ է, այդ երկիրը չի կարող հզոր լինել. բոլոր ոլորտները պետք է ուսումնասիրվեն, թե ինչ պրոբլեմներ կան։ Հիմա «Կենտրոն» հեռուստաընկերությունում հաղորդում էլ կա՝ «Առաջարկ Հայաստանին», դռները բաց են բոլորի համար, լավ բան ունես առաջարկելու՝ ասա, մենք պատրաստ ենք ընդունելու»,- ասել է նա, հայտնում է Aysor.am-ը։
Ծառուկյանի խոսքով՝ Հայաստանում պետք է հաշտություն ու համերաշխություն լինի, ատելությունը, նախանձն ու չարությունը պետք է վերանան։
«Հայաստանը, պատկերացնենք, մի մեծ ընտանիք է, եթե ընտանիքում չկարողանան միմյանց լսել, միասնական աշխատել, ապրել, ոչ մի հաջողություն չի կարող լինել։ Պետքէ ոչ թե նստել, բամբասել, ցեխ շպրտել իրար վրա, այլ ամեն մեկն առաջարկի, թե ինչ է ուզում անել, ինչ առաջարկ ունի»,- հավելել է Ծառուկյանը։

Лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян, отвечая на вопрос о возможном участии в предстоящих выборах, заявил, что объявит о своём решении в надлежащее время.
«Месяцы назад я сказал, что размышляю, общаюсь со специалистами, провожу обсуждения. Сегодня в Армении нет ни одного человека, ни одной партии, которые могли бы вывести страну из этой ситуации. Должно быть обсуждение. И этот человек вовсе не обязан быть партийным. Если народ беден, государство не может быть сильным. Нужно изучить все сферы, выявить проблемы. Сейчас на телеканале «Кентрон» идёт программа „Предложение Армении“. Двери открыты для всех . Если есть что предложить, говорите, мы готовы выслушать», — сказал Царукян в интервью Aysor.am .
Он отметил, что в Армении необходимы примирение и солидарность, а ненависть, зависть и злоба должны исчезнуть.
«Армения — это большая семья. Если в семье люди не умеют слушать друг друга, работать и жить вместе, успеха не будет. Не нужно сплетничать и бросаться грязью. Kаждый должен предложить, что он готов сделать и какой у него есть план», — добавил он.