Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանի ուղեկցությամբ այցելել է Հրազդանի կիրճ, որտեղ ներկայացվել է 3480 քմ տարածքի վրա հանգստի բազմաֆունկցիոնալ գոտի ստեղծելու նախագիծը: Այն ընդգրկում է Արաբկիր վարչական շրջանի տարածքը:
Նախատեսվում է, որ ՀՀ Կառավարության ֆինանսավորմամբ իրականացվող ծրագրի շրջանակում կկառուցվեն մանկական ու մարզական գոտիներ, բացօթյա կինոդիտման վայր, կիրականացվեն կանաչապատման աշխատանքներ, կտրվեն ճարտարապետական ու լանդշաֆտային ինքնատիպ լուծումներ: Արաբկիր վարչական շրջանի ղեկավար Սուրեն Վարոսյանը նշել է, որ նախագիծն արդեն պատրաստ է:
Ըստ նախագծի, կվերակառուցվեն նաև հենապատերը, կբարեկարգվեն գետի վրայի երկու ջրվեժները, կկառուցվի դիմացի մայթ տանող կամրջակ: Վերակառուցվող ենթակառուցվածքները կնպաստեն տարածքի էկոլոգիական վիճակի վերականգնմանը:
Նախագծի նպատակն է՝ հիմնվելով Հրազդանի կիրճի բազմաշերտ ժառանգության վրա, ապահովել ժամանակակից ու կայուն զարգացում:
Հաջորդիվ վարչապետն այցելել է Հրազդանի կիրճի բացօթյա մարզահրապարակ՝ («Բիձու գյոլ»), որտեղ ծանոթացել է իրականացված վերականգնման աշխատանքներին: վերականգնվել է լողավազանը, կառուցվել է նոր հանդերձարան, վերանորոգվել մարզահրապարակի մարզասարքերը:
Այստեղ մարզվողները շնորհակալություն են հայտնել ստեղծված պայմանների համար և նշել, որ մարզահրապարակ հաճախողների թիվը վերջին շրջանում կտրուկ ավելացել է:

Премьер-министр Никол Пашинян вместе с мэром Еревана Тиграном Авиняном посетил ущелье Раздан, где был представлен проект создания многофункциональной зоны отдыха. Территория площадью 3 480 кв. м расположена в административном районе Арабкир.
Проект, финансируемый правительством, предусматривает строительство детских и спортивных площадок, зоны для кинопросмотров под открытым небом, озеленительные работы, а также оригинальные архитектурные и ландшафтные решения. Как сообщил глава района Арабкир Сурен Варосян, проект уже готов.
Согласно плану, будут реконструированы подпорные стены, благоустроены два водопада над рекой и построен мостик к противоположному тротуару. Обновлённая инфраструктура поможет восстановлению экологического состояния территории.
Цель проекта — на основе многослойного наследия ущелья Раздан обеспечить современное и устойчивое развитие.
Затем премьер-министр посетил открытую спортивную площадку ущелья, где завершены работы по восстановлению. Бассейн был реконструирован, построена новая раздевалка, обновлены спортивные тренажёры.
Тренирующиеся поблагодарили за созданные условия, отметив резкий рост числа посетителей в последнее время.