Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը Հասարակական կարգի պահպանության ծառայության պետի ժ/պ Ավետ Բաբայանին խիստ նկատողություն է հայտարարել և արձակուրդ ուղարկել: Այդ մասին հայտնել է քաղաքապետի մամլո խոսնակ Հայկ Կոստանյանը, տեղեկացնում է Radar Armenia-ն։
Օրերս լրագրող Հակոբ Կարապետյանը հայտնել էր, որ ֆեյսբուքյան գրառումից հետո Ավետ Բաբայանն իր հետ ունեցել էր հայհոյանքներով ուղեկցված խոսակցություն։ Կարապետյանի հաղորդմամբ՝ որոշ ժամանակ անց իր աշխատավայրի մոտ անհայտ անձի կողմից ինքը բռնության էր ենթարկվել։
Հարուցվել է քրեական գործ։
«Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ համակարգող Դանիել Իոաննիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել էր, որ պետք է քննվի դրա հավանական կազմակերպիչ Երևանի քաղաքապետարանի հասարակական կարգի պահպանության ծառայության պետի ժ/պ Ավետիք Բաբայանի կապը միջադեպի հետ։
«Խիստ հավանական է, որ ընդդիմադիր/քաղաքացիական ակտիվիստի վրա հարձակումը կազմակերպել է հենց Ավետիք Բաբայանը, քանի որ հարձակմանը նախորդել էր Կարապետյանի ու Բաբայանի հեռակա վեճն ու Բաբայանի կողմից բռնության սպառնալիքները (որոնք, փաստորեն, արագ իրականացվեցին)»,–գրել է նա։

17 Сентябрь 2025 - 13:22 AMT
Мэр Еревана Тигран Авинян объявил строгий выговор исполняющему обязанности начальника службы охраны общественного порядка мэрии Авету Бабаяну и отправил его в отпуск. Об этом сообщил пресс-секретарь мэра Айк Костанян, передаёт Radar Armenia.
Поводом стали заявления журналиста Акопа Карапетяна, который сообщил, что Бабаян устроил с ним перепалку с нецензурной лексикой после его публикации в Facebook. Позже Карапетян подвергся нападению возле своего рабочего места неизвестным лицом.
По факту возбуждено уголовное дело.
Координатор НПО «Союз информированных граждан» Даниел Иоаннисян в Facebook отметил, что необходимо проверить возможную причастность Бабаяна к нападению.
«Существует высокая вероятность, что нападение на оппозиционного активиста и журналиста организовал именно Аветик Бабаян, так как ему предшествовала заочная перепалка и угрозы насилия с его стороны (которые, как оказалось, быстро были реализованы)», — написал он.