Ազգային ժողովի պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանը, անդրադառնալով վարչապետին անվստահություն հայտնելու ընդդիմության նախաձեռնությանը, ընդգծել է, որ գործընթացի հաջողությունը գործնականում քիչ հավանական է, հայտնում է Radar Armenia-ն։
«Ամենայն հարգանքով պարոն Մամիջանյանի հանդեպ, բայց պետք չէ մեծ-մեծ խոսել։ Պետք է ՔՊ-ական 19 պատգամավոր ևս միանան այդ նախաձեռնությանը, ինչը անհնար է»,–ասել է նա։
Ընդդիմությունն արդեն նախաձեռնել է խորհրդարանական լսումներ իմպիչմենտի հարցով։ Իսկ թե Աղազարյանը կմասնակցի դրանց, նրա խոսքով, կախված կլինի քննարկման օրից։
Պատգամավորը հավելել է նաև, որ վարչապետին անվստահություն հայտնելու համար անհրաժեշտ է 54 ստորագրություն։
«Կհաջողվի նրանց, թե ոչ, չեմ կարող հստակ ասել»,– նշել է նա։
«Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը հայտարարել է, որ ընդդիմությունը պատրաստվում է վարչապետին անվստահություն հայտնելու մասին նախաձեռնություն ներկայացնել և այդ նպատակով կազմակերպել հանդիպումներ։

Ruling Civil Contract MP Hovik Aghazaryan commented on the opposition’s initiative to launch a no-confidence motion against the prime minister, saying its success is practically impossible, Radar Armenia reports.
“With all due respect to Mr. Mamijanyan, there’s no need for big talk. Nineteen Civil Contract MPs would have to join the initiative, which is impossible,” Aghazaryan said.
The opposition has already initiated parliamentary hearings on impeachment. Asked if he would attend, Aghazaryan said it would depend on the date.
He also noted that a no-confidence vote against the prime minister requires 54 signatures.
“Whether they will succeed or not, I cannot say for certain,” he added.
Earlier, Hayk Mamijanyan, head of the I Have Honor faction, announced that the opposition plans to submit a no-confidence initiative against the prime minister and organize related meetings.