Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի նախագահությամբ կայացել է խորհրդակցություն, որի ընթացքում ներկայացվել և քննարկվել են ռազմավարական կառավարման նոր համակարգի հայեցակարգային մոտեցումները։
Զեկուցվել է, որ բարեփոխումները պետք է իրականացվեն միջազգային ստանդարտներին համահունչ։ Մասնավորապես, քննարկվել են փաստաթղթերի կոնսոլիդացիայի, հստակ աստիճանակարգության, միասնական ձևաչափերի ու մեթոդական պահանջների ապահովման, կատարողականի բարձրացման, ինչպես նաև մասնակցային և հաշվետու գործընթացի ներդրման ուղղությունները։ Ներկայացվել են նաև համակարգի գործարկման կազմակերպչական հարցերը։
Խորհրդակցության ընթացքում տեղի է ունեցել մտքերի փոխանակում, առաջադրվել են առաջարկություններ՝ ռազմավարական կառավարման արդյունավետության բարձրացման նպատակով։
Վարչապետ Փաշինյանը հանձնարարել է՝ քննարկումների ընթացքում հնչած դիտարկումների հիման վրա լրամշակել հայեցակարգի նախագիծը և ներկայացնել այն հաստատման։

Премьер-министр Никол Пашинян провел совещание, на котором была представлена концепция новой системы стратегического управления, ориентированной на международные стандарты.
Сообщалось, что реформы должны осуществляться в соответствии с мировыми практиками. В центре обсуждения были вопросы консолидации документов, четкой иерархии, единых форматов и методических требований, повышения результативности, а также внедрения процессов участия и подотчетности. Были представлены и организационные аспекты запуска системы.
В ходе совещания состоялся обмен мнениями и прозвучали предложения по повышению эффективности стратегического управления.
Пашинян поручил доработать проект концепции с учетом высказанных замечаний и представить его на утверждение.