Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի նախագահությամբ կայացել է խորհրդակցություն, որի ընթացքում ներկայացվել և քննարկվել են ռազմավարական կառավարման նոր համակարգի հայեցակարգային մոտեցումները։
Զեկուցվել է, որ բարեփոխումները պետք է իրականացվեն միջազգային ստանդարտներին համահունչ։ Մասնավորապես, քննարկվել են փաստաթղթերի կոնսոլիդացիայի, հստակ աստիճանակարգության, միասնական ձևաչափերի ու մեթոդական պահանջների ապահովման, կատարողականի բարձրացման, ինչպես նաև մասնակցային և հաշվետու գործընթացի ներդրման ուղղությունները։ Ներկայացվել են նաև համակարգի գործարկման կազմակերպչական հարցերը։
Խորհրդակցության ընթացքում տեղի է ունեցել մտքերի փոխանակում, առաջադրվել են առաջարկություններ՝ ռազմավարական կառավարման արդյունավետության բարձրացման նպատակով։
Վարչապետ Փաշինյանը հանձնարարել է՝ քննարկումների ընթացքում հնչած դիտարկումների հիման վրա լրամշակել հայեցակարգի նախագիծը և ներկայացնել այն հաստատման։

Prime Minister Nikol Pashinyan chaired a discussion on the draft concept of a new strategic management system, designed to align reforms with international standards.
During the meeting, officials reported that reforms should comply with global practices. Discussions focused on consolidating documents, establishing clear hierarchy, ensuring unified formats and methodological requirements, improving performance, and introducing participatory and accountable processes. Organizational aspects of launching the system were also presented.
Participants exchanged views and offered proposals to enhance the effectiveness of strategic management.
Pashinyan instructed officials to revise the draft concept based on the comments raised during the discussion and to submit it for approval.