Ազգային ժողովի «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավորները հանդիպել են մի շարք քաղաքական գործիչների հետ։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է Հայկ Մամիջյանը։
Քննարկումն անցկացվել է խորհրդարանական լսումներին ընդառաջ։
«Այսօր, Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության նախաձեռնած լսումների նախապատրաստական աշխատանքների շրջանակներում, ՀՀ ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը, քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը և պատգամավոր Աննա Մկրտչյանը հանդիպել են Հրանտ Բագրատյանի, Արամ Գասպարի Սարգսյանի և «Միասին» շարժման մի շարք ներկայացուցիչների հետ»,–ասվում է գրառման մեջ։
Ավելի վաղ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը հայտարարել էր, որ ընդդիմությունը պատրաստվում է վարչապետին անվստահություն հայտնելու մասին նախաձեռնություն ներկայացնել և այդ նպատակով կազմակերպել հանդիպումներ։

Members of the I Have Honor parliamentary faction met with several political figures, as announced by MP Hayk Mamijanyan on his Facebook page.
The discussions took place in the lead-up to upcoming parliamentary hearings.
"As part of the preparatory work for the hearings initiated by the Republican Party’s parliamentary group, head of the I Have Honor faction Hayk Mamijanyan, secretary Tigran Abrahamyan, and MP Anna Mkrtchyan met today with Hrant Bagratyan, Aram Gaspari Sargsyan, and several representatives of the Miasin movement," the post reads.
Earlier, Hayk Mamijanyan announced that the opposition was preparing to initiate a motion of no confidence against the Prime Minister and was organizing meetings for that purpose.