Ազգային ժողովի «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավորները հանդիպել են մի շարք քաղաքական գործիչների հետ։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է Հայկ Մամիջյանը։
Քննարկումն անցկացվել է խորհրդարանական լսումներին ընդառաջ։
«Այսօր, Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության նախաձեռնած լսումների նախապատրաստական աշխատանքների շրջանակներում, ՀՀ ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը, քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը և պատգամավոր Աննա Մկրտչյանը հանդիպել են Հրանտ Բագրատյանի, Արամ Գասպարի Սարգսյանի և «Միասին» շարժման մի շարք ներկայացուցիչների հետ»,–ասվում է գրառման մեջ։
Ավելի վաղ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը հայտարարել էր, որ ընդդիմությունը պատրաստվում է վարչապետին անվստահություն հայտնելու մասին նախաձեռնություն ներկայացնել և այդ նպատակով կազմակերպել հանդիպումներ։

Депутаты фракции Национального собрания «Честь имею» провели встречу с рядом политических деятелей. Об этом на своей странице в Facebook сообщил депутат Айк Мамиджанян.
Обсуждение состоялось в преддверии парламентских слушаний.
«Сегодня, в рамках подготовки к слушаниям, инициированным парламентской фракцией Республиканской партии Армении, руководитель фракции “Честь имею” Айк Мамиджанян, секретарь Тигран Абрамян и депутат Анна Мкртчян встретились с Грантом Багратяном, Арамом Гаспаром Саргсяном и рядом представителей движения “Миасин”», — говорится в публикации.
Ранее Айк Мамиджанян заявил, что оппозиция готовит инициативу по выражению недоверия премьер-министру и проводит соответствующие встречи.