«Հայաստան» խմբակցությունից պատգամավոր Արմեն Գևորգյանը, ով ԱԺ պատվիրակության անդամ է Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովում, հոկտեմբերի 8-11-ը գործուղվելու է Թուրքիայի Հանրապետություն՝ Գազիանթեփ քաղաք։ Ազգային ժողովի նախագահը ստորագրել է համապատասխան կարգադրությունը։
Այցի նպատակը ԵԽԽՎ հանուն առողջ շրջակա միջավայրի խորհրդարանականների ցանցի հերթական նիստին, ինչպես նաև սոցիալական, առողջապահության և կայուն զարգացման հարցերով հանձնաժողովի կազմում գործող Եվրոպայի մրցանակաբաշխության ենթահանձնաժողովի աշխատանքներին մասնակցությունն է։

19 Сентябрь 2025 - 08:48 AMT
Депутат от фракции «Армения» Армен Геворкян, входящий в состав делегации Армении в Парламентской ассамблее Совета Европы (ПАСЕ), будет командирован в Турецкую Республику с 8 по 11 октября. Он посетит город Газиантеп, согласно распоряжению председателя Национального собрания Армении.
Цель визита — участие в очередной сессии Парламентской сети ПАСЕ «За здоровую окружающую среду», а также в заседаниях Подкомитета по европейской премии, действующего в рамках Комитета по социальным вопросам, здравоохранению и устойчивому развитию.