«Հայաստան» խմբակցությունից պատգամավոր Արմեն Գևորգյանը, ով ԱԺ պատվիրակության անդամ է Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովում, հոկտեմբերի 8-11-ը գործուղվելու է Թուրքիայի Հանրապետություն՝ Գազիանթեփ քաղաք։ Ազգային ժողովի նախագահը ստորագրել է համապատասխան կարգադրությունը։
Այցի նպատակը ԵԽԽՎ հանուն առողջ շրջակա միջավայրի խորհրդարանականների ցանցի հերթական նիստին, ինչպես նաև սոցիալական, առողջապահության և կայուն զարգացման հարցերով հանձնաժողովի կազմում գործող Եվրոպայի մրցանակաբաշխության ենթահանձնաժողովի աշխատանքներին մասնակցությունն է։

Armen Gevorgyan, a member of the Hayastan faction and part of the Armenian delegation to the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE), will be on an official trip to the Republic of Turkey from October 8 to 11. He will visit the city of Gaziantep, according to a decree signed by the Speaker of Armenia’s National Assembly.
Gevorgyan will participate in the next session of the PACE Parliamentary Network for a Healthy Environment and in meetings of the Sub-Committee on the Europe Prize, which operates within the Committee on Social Affairs, Health and Sustainable Development.