Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի ղեկավարած պատվիրակությունը սեպտեմբերի վերջին աշխատանքային այցով մեկնելու է Իսպանիայի Թագավորություն և Անդորրայի Իշխանապետություն։
ԱԺ նախագահի ստորագրած կարգադրության համաձայն, այցի շրջանակում սեպտեմբերի 22-25-ը պատվիրակությունն այցելելու է Մադրիդ, սեպտեմբերի 25-27-ը՝ Անդորրա Լա Վելլա, իսկ սեպտեմբերի 27-28-ը՝ Բարսելոնա։
Պատվիրակության կազմում են Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը, Հայաստան–Իսպանիա բարեկամական խմբի ղեկավար Տաթևիկ Գասպարյանը, ինչպես նաև «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունից պատգամավոր Էմմա Պալյանը։

A delegation led by National Assembly Speaker Alen Simonyan will pay a working visit to the Kingdom of Spain and the Principality of Andorra at the end of September.
According to a decree signed by the Speaker, the delegation will be in Madrid from September 22 to 25, in Andorra la Vella from September 25 to 27, and in Barcelona from September 27 to 28.
The delegation will include Sargis Khandanyan, Chair of the NA Standing Committee on Foreign Relations; Tatevik Gasparyan, head of the Armenia–Spain Friendship Group; and MP Emma Palyan from the Civil Contract faction.