«Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանից թռիչք է իրականացվել դեպի Բաքու։ Այս տեղեկությունն առցանց արձանագրվել է flightradar24.com կայքում։ Թռիչքն ապահովել է FlyOne ավիաընկերության ինքնաթիռը, հայտնում է Sputnik Արմենիան։
Ամենայն հավանականությամբ` «Անվտանգության 3-րդ միջազգային ֆորումին» մասնակցելու համար հենց այս չվերթով է Բաքու մեկնել ՀՀ ԱԱԾ տնօրեն Անդրանիկ Սիմոնյանը:
Ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների՝ Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունն արդեն Բաքվում է։
Թռիչքն իրականացվել է FlyOne ավիաընկերության օդանավով և տևել է 47 րոպե, հայտնում է Minval.az-ը։
Նշվում է, որ այս այցը դարձել է վերջին 35 տարում Բաքու այցելած առաջին բարձրաստիճան հայ պաշտոնյայի այցը, իսկ սեպտեմբերի 5-ին Զանգելան է այցելել Հայաստանի փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը։
Սեպտեմբերի 19-21-ը ՀՀ ԱԱԾ պատվիրակությունը մասնակցել է Բաքվում անցկացվող միջազգային անվտանգության համաժողովին։

A flight was operated from Zvartnots International Airport to Baku, as recorded on flightradar24.com . The flight was carried out by a FlyOne airline aircraft, Sputnik Armenia reports.
It is highly likely that Armenia's National Security Service (NSS) director, Andranik Simonyan, traveled on this flight to participate in the 3rd International Security Forum.
According to Azerbaijani media, the delegation led by Simonyan has already arrived in Baku.
The FlyOne flight reportedly lasted 47 minutes, according to Minval.az .
This trip marks the first visit by a senior Armenian official to Baku in the past 35 years. On September 5, Armenian Deputy Prime Minister Mher Grigoryan had visited Zangilan.
From September 19 to 21, the Armenian NSS delegation participated in the international security forum held in Baku.