«Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանից թռիչք է իրականացվել դեպի Բաքու։ Այս տեղեկությունն առցանց արձանագրվել է flightradar24.com կայքում։ Թռիչքն ապահովել է FlyOne ավիաընկերության ինքնաթիռը, հայտնում է Sputnik Արմենիան։
Ամենայն հավանականությամբ` «Անվտանգության 3-րդ միջազգային ֆորումին» մասնակցելու համար հենց այս չվերթով է Բաքու մեկնել ՀՀ ԱԱԾ տնօրեն Անդրանիկ Սիմոնյանը:
Ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների՝ Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունն արդեն Բաքվում է։
Թռիչքն իրականացվել է FlyOne ավիաընկերության օդանավով և տևել է 47 րոպե, հայտնում է Minval.az-ը։
Նշվում է, որ այս այցը դարձել է վերջին 35 տարում Բաքու այցելած առաջին բարձրաստիճան հայ պաշտոնյայի այցը, իսկ սեպտեմբերի 5-ին Զանգելան է այցելել Հայաստանի փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը։
Սեպտեմբերի 19-21-ը ՀՀ ԱԱԾ պատվիրակությունը մասնակցել է Բաքվում անցկացվող միջազգային անվտանգության համաժողովին։

20 Сентябрь 2025 - 08:09 AMT
Из международного аэропорта «Звартноц» был выполнен рейс в Баку. Эта информация зафиксирована на сайте flightradar24.com . Полет осуществлялся самолетом авиакомпании FlyOne, сообщает «Sputnik Армения».
С высокой вероятностью, именно этим рейсом директор Службы национальной безопасности Армении Андраник Симонян прибыл в Баку для участия в третьем Международном форуме по безопасности.
По информации азербайджанских СМИ, делегация под руководством Симоняна уже находится в Баку.
Как сообщает Minval.az , полет на борту самолета авиакомпании FlyOne длился 47 минут.
Отмечается, что визит Симоняна стал первым за последние 35 лет официальным визитом высокопоставленного армянского чиновника в Баку. До этого, 5 сентября, заместитель премьер-министра Армении Мгер Григорян посетил Зангелан.
С 19 по 21 сентября делегация СНБ Армении принимала участие в международной конференции по вопросам безопасности, проходившей в Баку.