Երևանում սեպտեմբերի 19–ի երեկոյան տեղացած ոչ հորդառատ անձրևը, դրան հաջորդած հոսանքազրկումը մեծ խցանումների պատճառ էին դարձել:
Ըստ Yandex քարտեզի՝ Երևանում դիտվել էր 10 բալանոց խցանում, գրում է Sputnik Արմենիան։
Երևանի հատկապես Փոքր կենտրոնում երթևեկությունը կաթվածահար էր եղել։ Գրեթե բոլոր փողոցներում խիտ խցանումներ էին։
Հոսանքազրկվել էր նաև Երևանի Օպերայի և բալետի շենքը, որի ֆիլհարմոնիկ դահլիճում նվագախումբը հեռախոսների լույսերի ներքո էր փորձում նվագել։ Համերգի մեկնարկից մոտ կես ժամ անց նոր Օպերայի շենքում էլեկտրաէներգիան վերականգնվեց։
Հայաստանի օպերայի և բալետի ազգային թատրոնի ֆիլհարմոնիկ դահլիճում այդ երեկո նախատեսված էր Երևանյան 17-րդ միջազգային երաժշտական փառատոնի բացման համերգը՝ Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի 100-ամյա հոբելյանի շրջանակներում։

Вечером 19 сентября в Ереване прошел несильный дождь, за которым последовало масштабное отключение электроэнергии, вызвавшее серьезные транспортные заторы.
Как сообщает «Sputnik Армения» со ссылкой на данные Yandex Maps, уровень заторов в городе достиг максимальной отметки — 10 баллов.
Особенно пострадал Малый центр Еревана, где движение было практически парализовано. Почти на всех улицах наблюдались плотные пробки.
Без света остался и здание Ереванского театра оперы и балета. Во время концерта филармонического оркестра часть выступления прошла при свете телефонов. Электричество было восстановлено примерно через полчаса после начала концерта.
В тот вечер в филармоническом зале Национального академического театра оперы и балета Армении проходил концерт-открытие 17-го Ереванского международного музыкального фестиваля. Он был посвящён 100-летию Национального филармонического оркестра Армении.