Սեպտեմբերի 20-ին կայացած «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության 7-րդ համաժողովի շրջանակում անցկացվել են վարչության, վարչության նախագահի և վերահսկող հանձնաժողովի ընտրություններ։ Կուսակցությունը հրապարակել է ընտրությունների վերջնական արդյունքները, ըստ որի՝ վարչության նախագահի պաշտոնում ընտրվել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ 758 ձայնով։
Վարչության նոր կազմից դուրս են մնացել ԵԿՄ նախագահ Սասուն Միքայելյանը և Երևանի փոխքաղաքապետ Արմեն Փամբուխչյանը։
Վարչության կազմում ընդգրկվել են հետևյալ 20 անդամները.
- Փաշինյան Նիկոլ Վովայի – 826
- Պապոյան Գևորգ Հարությունի – 707
- Ալեքսանյան Վահագն Հովիկի – 688
- Պապիկյան Սուրեն Ռաֆիկի – 665
- Կոնջորյան Հայկ Արսենի – 648
- Հարությունյան Արայիկ Էդուարդի – 625
- Ռուբինյան Ռուբեն Կարապետի – 606
- Թորոսյան Արսեն Գևորգի – 596
- Պետրոսյան Ռոմանոս Վանիչկայի – 567
- Խուդաթյան Դավիթ Հովհաննեսի – 562
- Սիմոնյան Ալեն Ռոբերտի – 527
- Ղազարյան Ալխաս Աղաբեկի – 513
- Ջուլհակյան Արուսյակ Թովմասի – 439
- Գաբրիելյան Վիլեն Կարենի – 435
- Հակոբյան Հասմիկ Արմենի – 434
- Սանոսյան Գնել Հենզելի – 432
- Ավինյան Տիգրան Արմենի – 422
- Խաչատրյան Արմեն Էդմոնդի – 420
- Բաղդասարյան Նազելի Հրաչի – 416
- Մանավազյան Արուսյակ Լևոնի – 405
Վերահսկող հանձնաժողովի կազմում ընտրվել են՝ Լևոնյան Լևոն Գագիկի – 585, Մանուկյան Վազգեն Համազասպի – 432, Խաչատրյան Միքայել Արմենի – 417, Վարդանյան Արաքսյա Պողոսի – 396, Կոտոլյան Արմեն Աշոտի – 338, Հարությունյան Քնարիկ Համլետի – 329, Սինորյան Նատալի Արամի – 309։
Ընտրությունների արդյունքների բողոքարկման համար սահմանված է եղել քվեաթերթիկների նախնական էլեկտրոնային հաշվարկից հետո 24 ժամ։ Սահմանված ժամկետում բողոքարկման դիմումներ չեն ստացվել։

20 сентября в рамках 7-го съезда партии «Гражданский договор» состоялись выборы состава совета, его председателя и контрольной комиссии. Партия опубликовала окончательные итоги голосования: премьер-министр Никол Пашинян был переизбран председателем совета, набрав 758 голосов.
Из нового состава совета исключены председатель добровольческого союза «Еркрапа» Сасун Микаелян и заместитель мэра Еревана Армен Памбукчян.
В состав нового совета вошли следующие 20 членов:
- Никол Пашинян – 826
- Геворг Папоян – 707
- Ваагн Алексанян – 688
- Сурен Папикян – 665
- Айк Конджорян – 648
- Араик Арутюнян – 625
- Рубен Рубинян – 606
- Арсен Торосян – 596
- Романос Петросян – 567
- Давид Худатян – 562
- Ален Симонян – 527
- Алхас Газарян – 513
- Арусяк Джулхакян – 439
- Вилен Габриелян – 435
- Асмик Акопян – 434
- Гнел Саносян – 432
- Тигран Авинян – 422
- Армен Хачатрян – 420
- Назели Багдасарян – 416
- Арусяк Манавазян – 405
В состав контрольной комиссии избраны:
Левон Левонян – 585, Вазген Манукян – 432, Микаел Хачатрян – 417, Араксия Варданян – 396, Армен Котолян – 338, Кнарик Арутюнян – 329, Натали Синорян – 309.
Жалобы на итоги выборов в течение 24 часов после предварительного электронного подсчета поданы не были.