Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Արուսյակ Ջուլհակյանը ֆեյսբուքյան իր էջում արձագանքել է ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի վերջին հրապարակմանը, որով վերջինս կոշտ քննադատել էր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին։
«Առաջին նախագահի վերջին մաղձաժայթքման մասին միայն մի բան կա ասելու: Նա ատում է խաղաղությունը, որովհետեւ ոչ թե ինքը, այլ Փաշինյանն է բերել այն»,–գրել է պատգամավորը։
Տեր–Պետրոսյանը գրել էր, որ «Փաշինյանն ատում է անկախությունը, որովհետեւ ոչ թե ինքը, այլ ուրիշներն են բերել այն»։
Տեր–Պետրոսյանը նաև գրել է, որ «Փաշինյանն արդեն իսկ իր «պատվավոր» տեղն է ապահովել Հայոց տխրահռչակ դավաճանների հուշատախտակում՝ Մերուժան Արծրունու, Վահան Մամիկոնյանի, Վասակ Սյունու, Մելիք Շահնազարի եւ Մելիք Ֆրանգյուլի կողքին», որ «Փաշինյանի մտասևեռումն ու լկտիությունը սահման չունեն»։

22 Сентябрь 2025 - 13:27 AMT
Депутат от фракции «Гражданский договор» Арусяк Джулхакян на своей странице в Facebook прокомментировала недавнее заявление первого президента Левона Тер-Петросяна, который жёстко раскритиковал премьер-министра Никола Пашиняна.
«О последнем приступе злобы первого президента можно сказать лишь одно: он ненавидит мир, потому что его принёс не он, а Пашинян», — написала Джулхакян.
Ранее Тер-Петросян утверждал, что «Пашинян ненавидит независимость, потому что её добились не он, а другие».
В своём послании Тер-Петросян также писал, что «Пашинян уже обеспечил себе ‘почётное’ место на позорной доске предателей Армении рядом с Меружаном Арцруни, Ваганом Мамиконяном, Васаком Сюни, Меликом Шахназаряном и Меликом Франгюлем», а также что «одержимость и наглость Пашиняна не знают границ».