Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Արուսյակ Ջուլհակյանը ֆեյսբուքյան իր էջում արձագանքել է ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի վերջին հրապարակմանը, որով վերջինս կոշտ քննադատել էր վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին։
«Առաջին նախագահի վերջին մաղձաժայթքման մասին միայն մի բան կա ասելու: Նա ատում է խաղաղությունը, որովհետեւ ոչ թե ինքը, այլ Փաշինյանն է բերել այն»,–գրել է պատգամավորը։
Տեր–Պետրոսյանը գրել էր, որ «Փաշինյանն ատում է անկախությունը, որովհետեւ ոչ թե ինքը, այլ ուրիշներն են բերել այն»։
Տեր–Պետրոսյանը նաև գրել է, որ «Փաշինյանն արդեն իսկ իր «պատվավոր» տեղն է ապահովել Հայոց տխրահռչակ դավաճանների հուշատախտակում՝ Մերուժան Արծրունու, Վահան Մամիկոնյանի, Վասակ Սյունու, Մելիք Շահնազարի եւ Մելիք Ֆրանգյուլի կողքին», որ «Փաշինյանի մտասևեռումն ու լկտիությունը սահման չունեն»։

Armenian parliament member Arusyak Julhakyan from the Civil Contract faction responded on Facebook to former president Levon Ter-Petrosyan’s latest statement criticizing Prime Minister Nikol Pashinyan.
“Regarding the first president’s latest outburst of malice, there is only one thing to say: he hates peace, because it was brought not by him, but by Pashinyan,” Julhakyan wrote.
Ter-Petrosyan had earlier claimed that “Pashinyan hates independence, because it was brought not by him, but by others.”
In his message, Ter-Petrosyan also argued that “Pashinyan has already secured his ‘honorary’ place on Armenia’s infamous traitors’ plaque, alongside Meruzhan Artsruni, Vahan Mamikonian, Vasak Syuni, Melik Shahnazaryan, and Melik Frangul,” and that “Pashinyan’s obsession and insolence know no limits.”