Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը, արձագանքելով վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի վերջինիս հայտարարություններին, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ անգամ բանավեճի ընդդիմախոսության համար դրական արժանիքներ են պետք։
Նա նշել է, որ ինքը պատրաստ է բանավիճել վարչապետի հետ։
«Համազգային բեմում արյունարբու ծաղրածուությամբ չբավարարված և համաշխարհային dance floor -ում գեոպոլիտիկ հեշտապարի առաջնության վարպետը կրկին խոսում է երեք նախագահների հետ բանավեճի՝ իր հիվանդագին ֆանտազիայի մասին։
Նիկոլ, կրկնեմ քո նման համառ աներեսի համար՝ դու երեք նախագահների կարդացած գրքերի փոշին չարժես։
Նույնիսկ ինձ չարժես։
Անգամ բանավեճի ընդդիմախոսության համար դրական արժանիքներ են պետք։ Իսկ քո միակ և ունիկալ «արժանիքը» բացարձակ անբարոյականությունն է։
Քեզ կարող են օգտագործել Թրամպը, Պուտինը, Էրդողանն ու Մակրոնը: Դու «свой» ես «среди чужих» եւ «чужой – среди своих»։
Բայց նույնիսկ հասարակ ու նորմալ հայ մարդու համար այսքանից հետո ամոթ է քեզ հետ լուսանկար ունենալը, ուր մնաց՝ բանավիճելը։
Բայց ես, որպես դատական բժիշկ, զզվող չեմ։
Ու 10-րդ անգամ կկրկնեմ առաջարկս՝ արի հետս բանավեճի, ուղիղ եթերում, հավասար պայմաններով եւ առանց ոչնորմատիվ լեքսիկայի՝ խոստանում եմ»,–ասվում է գրառման մեջ։
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբության իր էջում մի շարք հրապարակումներ է արել, արձագանքելով նախկին նախագահների քննադատությանը, և կրկին բարձրացնելով բանավեճի թեման։

Армен Ашотян, вице-председатель Республиканской партии Армении, в ответ на недавние публикации премьер-министра Никола Пашиняна на Facebook, написал, что для участия в дебатах нужны хотя бы минимальные достоинства.
Он подчеркнул, что готов к дебатам с премьером.
«Не удовлетворившись своей кровожадной клоунадой на общенациональной сцене и мастерством геополитического танца на мировой арене, этот человек снова заговорил о дебатах с тремя президентами — своей болезненной фантазии.
Никол, повторяю для такого настойчивого и наглого, как ты — ты не стоишь даже пыли с книг, которые они читали.
Ты даже мне не ровня.
Даже участие в дебатах требует определенных положительных качеств. А твое единственное и уникальное “достоинство” — это абсолютная аморальность.
Тебя могут использовать Трамп, Путин, Эрдоган и Макрон. Ты “свой среди чужих и чужой среди своих”.
Но даже простому нормальному армянину стыдно иметь с тобой фотографию, не говоря уже о дебатах.
Но я, как судебный врач, не из брезгливых.
И в 10-й раз повторяю своё предложение, давай устроим дебаты в прямом эфире, на равных условиях, и без нецензурной лексики. Обещаю».
Ранее премьер-министр Никол Пашинян опубликовал на Facebook ряд записей, ответив на критику экс-президентов и снова подняв тему дебатов: «Так вы придете на дебаты или нет?»