Մայրաքաղաքի տրանսպորտային հոսքերի անցանելիությունն ապահովելու նպատակով 2025 թվականի սեպտեմբերի 23-ից Պարոնյան-Լեո փողոցների խաչմերուկում կկատարվի երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն, հայտնում է Երևանի քաղաքապետարանը;
Մասնավորապես՝ Պարոնյան փողոցում՝ ուղղությունը Պարոնյան-Դեմիրճյան փողոցների խաչմերուկից դեպի Պարոնյան-Լեո փողոցների խաչմերուկ, երթևեկությունը կկազմակերպվի երեք գոտիներով։
Նախկին թույլատրված «միայն ուղիղ», «ուղիղ և ձախ» երթևեկության փոխարեն երթևեկությունը կթույլատրվի 1-ին և 2-րդ երթևեկելի գոտիներից «միայն ուղիղ», իսկ 3-րդ երթևեկելի գոտուց՝ «միայն ձախ» ուղղություններով։

23 Сентябрь 2025 - 08:46 AMT
С целью повышения пропускной способности транспортных потоков в столице с 23 сентября 2025 года будет изменена организация движения на перекрестке улиц Пароняна и Лео, сообщает мэрия Еревана.
В частности, на улице Пароняна, в направлении от перекрестка Паронян–Демирчян до перекрестка Паронян–Лео, движение будет организовано по трём полосам.
Вместо ранее разрешенных направлений «только прямо» и «прямо и налево», движение теперь будет организовано следующим образом: по 1-й и 2-й полосам — только прямо, а по 3-й полосе — только налево.