ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գրասենյակը ֆեյսբուքյան էջում հրապարակում է արել հետևյալ վերտառությամբ՝ «Օրվա խորհուրդը հիմարների կամ իրենց հարմար պահին այդպիսին ձևացողների հոգեբանության մասին»։
«Օրվա խորհուրդը հիմարների կամ իրենց հարմար պահին այդպիսին ձևացողների հոգեբանության մասին.
«Երբեք մի′ վիճեք հիմարների հետ, նրանք կիջեցնեն ձեզ իրենց մակարդակին, որտեղ դուք հաղթելու շանս ընդհանրապես չունեք». Մարկ Տվեն:
«Միայն երկու բան է անսահման՝ տիեզերքը և մարդկային հիմարությունը: Բայց առաջինի հետ կապված այդքան էլ վստահ չեմ». Ալբերտ Էյնշտեյն»,–ասվում է գրառման մեջ։
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբության իր էջում մի շարք հրապարակումներ է արել, արձագանքելով նախկին նախագահների քննադատությանը, և կրկին բարձրացնելով բանավեճի թեման։ Փաշինյանը նախկին նախագահներին մեղադրել է ՀՀ–ին պատերազմում ներքաշելու մեջ։

The office of Armenia’s third president, Serzh Sargsyan, published a Facebook post titled: “Lesson of the day about the psychology of fools or those pretending to be so when convenient.”
The post included the following quotations:
“Never argue with fools. They will drag you down to their level, where you have no chance of winning.” — Mark Twain.
“Only two things are infinite: the universe and human stupidity. And I’m not so sure about the universe.” — Albert Einstein.
The post comes amid renewed tensions between current Prime Minister Nikol Pashinyan and former Armenian presidents. Pashinyan recently accused his predecessors of dragging Armenia into war, while first president Levon Ter-Petrosyan said on September 21 that Pashinyan has already secured his ‘honorable’ place on the plaque of Armenia’s infamous traitors, adding that the PM’s “obsession and insolence know no bounds.”