«Արթուն ենք» շարժումը հանրահավաք կանցկացնի ԱԺ–ում լսումների օրը։ Հանրահավաքը մեկնարկելու է սեպտեմբերի 26-ին 12:00-ից Բաղրամյան պողոտայում՝ օրենսդիրի մուտքի առջև, երբ Ազգային ժողովում անցկացվելու են վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի նկատմամբ անվստահություն հայտնելու վերաբերյալ խորհրդարանական լսումներ։ Այդ մասին հայտարարել է «Արթուն ենք» քաղաքացիական շարժման նախաձեռնողներից Էդգար Ղազարյանը, հայտնում է Aysor.am-ը։
«Սա բացառիկ հնարավորություն է մեր բոլորի ջանքերը մեկտեղելու և համատեղ ուժերով, օրինական և սահմանադրական ճանապարհով թշնամու տիրապետությունից ազատվելու համար։
Հավաքն արտոնված է Երևանի քաղաքապետարանի կողմից»,- նշված է հայտարարությունում։
Սեպտեմբերի 26-ին, ժամը 12:00-ին, ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության որոշմամբ նախատեսվում է անցկացնել խորհրդարանական լսումներ։ Այդ մասին ասվում է ԱԺ պաշտոնական կայքում։ Քննարկման առարկա է լինելու խմբակցության ներկայացրած «Ազգային ճգնաժամի և կառավարման ձախողման մասին» ԱԺ հայտարարության նախագիծը։
Խմբակցությունը կոչ էր արել բոլոր քաղաքական ուժերին, քաղաքացիական հասարակությանը և անհատ քաղաքացիներին, ովքեր հավատում են Հայաստանի ապագային, միավորվել իշխանափոխության այս պահին ամենաիրատեսական եղանակի՝ վարչապետին անվստահություն հայտնելու գործընթացի շուրջ

24 Сентябрь 2025 - 10:51 AMT
Гражданское движение «Пробуждение» объявило о проведении митинга 26 сентября в 12:00 у входа в Национальное собрание Армении на проспекте Баграмяна, в тот момент, когда в парламенте будут проходить слушания по вопросу выражения недоверия премьер-министру Николу Пашиняну. Об этом сообщил один из инициаторов движения Эдгар Казарян, передаёт Aysor.am .
«Это исключительная возможность объединить наши усилия и совместными, законными и конституционными действиями освободиться от власти врага», — говорится в заявлении.
Митинг согласован мэрией Еревана.
В этот же день и час фракция «Честь имею» в Национальном собрании проведёт парламентские слушания, посвящённые представленному ею проекту заявления «О национальном кризисе и провале управления». Об этом сообщается на официальном сайте парламента.
Фракция призвала все политические силы, гражданское общество и отдельных граждан, верящих в будущее Армении, объединиться вокруг этого, по их мнению, наиболее реалистичного пути смены власти — процесса выражения недоверия премьер-министру.