ՀՀ ՔԿ-ի Հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության, Մարդու դեմ կատարվող հանցագործությունների քննության վարչության հատկապես կարևոր գործերով քննիչ Արտակ Հովհաննիսյանը Փարաքար համայնքի ղեկավարի սպանության դեպքի վայրում լրագրողներին ասել է, որ Վալոդյա Գրիգորյանի սպանության գործը տեղափոխվել է Հատկապես կարևոր գործերի քննության վարչություն։
«Դիմակավորված անձն ինքնաձիգից կրակ է արձակել Փարաքար համայնքի ղեկավար Վալոդյա Գրիգորյանի և վերջինիս հետ գնվող ոստիկանության ծառայող Կարեն Աբրահամյանի, քաղաքացի Արծրուն Գալստյանի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով առաջին երկուսը մահացել են»,-ասել է նա, հայտնում է Panorama.am-ը։
Քննչական խմբի ներկայացուցիչ մեկ այլ ներկայացուցիչ, որը չէր ներկայացել, ասել է, որ այն բնակարանը, որի դիմաց տեղի է ունեցել սպանությունը, այս պահին չի բնակեցվում։
Լրագրողների այն հարցին, թե արդյոք այս պահին կա կասկածյալ, քննիչը պատասխանել է. «Այս պահին դեռ կասկածյալ չկա»։
Սեպտեմբերի 23-ին, ժամը 23:52-ին, ՆԳՆ ոստիկանություն ահազանգ է ստացվել, համաձայն որի՝ Արմավիրի մարզի Մերձավան գյուղի Երևանյան խճուղում արձակվել են կրակոցներ։ Դեպքի հետևանքով մահացել են երկու քաղաքացի, ևս մեկ անձ վիրավորվել է։ Զոհերից մեկը եղել է համայնքի ղեկավար Վալոդյա Գրիգորյանը, իսկ մյուսը՝ քրեական ոստիկանության ծառայող, որը տվյալ պահին չի եղել ծառայության մեջ։

Artak Hovhannisyan, senior investigator of the General Department for Special Cases of the Investigative Committee of Armenia, announced at the crime scene that the murder of Volodya Grigoryan, head of the Parakar community, has been transferred to the Special Investigation Department.
“A masked individual fired from an assault rifle at Parakar mayor Volodya Grigoryan, police officer Karen Abrahamyan, and civilian Artsrun Galstyan. The first two were killed,” Hovhannisyan told reporters, according to Panorama.am .
Another representative of the investigative group said the apartment opposite the site of the shooting is currently unoccupied.
When asked by journalists whether any suspect had been identified, Hovhannisyan replied: “At this moment, there is no suspect.”
On September 23 at 11:52 p.m., police received a call about gunfire on Yerevanyan Highway in Merdzavan, Armavir Province. Two people were killed, including mayor Volodya Grigoryan and an off-duty criminal police officer, and one person was wounded.