Սեպտեմբերի 18-ի վաղ առավոտյան՝ ժամը 6:14-ին, օպերատիվ կառավարման կենտրոն է ստացվել զանգ, որի ընթացքում քաղաքացին հաղորդել է, թե Երևանի Սարյան փողոցում ավտոմեքենա է այրվում։
Հայտնաբերվել է, որ հրկիզվել է նույն փողոցի բնակչուհի՝ 30 տարեկան մի կնոջ «Տոյոտա» մակնիշի ավտոմեքենան։ Վերջինս ներկայացրել է հաղորդում, և դեպքի հիման վրա նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
«Քրեական ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության մարդու սեփականության դեմ ուղղված հանցագործությունների դեմ պայքարի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ «Տոյոտան» այրել է օտարերկրյա քաղաքացի 28-ամյա երիտասարդը։ Նա սեպտեմբերի 22-ին Զովունի գյուղում հայտնաբերվել, ձերբակալվել և տեղափոխվել է վարչություն, ապա կազմված փաստաթղթերի հետ ներկայացվել վարույթն իրականացնող մարմին։

18 сентября в 06:14 в центр оперативного управления поступил звонок о горящем автомобиле на улице Сарьяна.
Выяснилось, что был подожжён автомобиль марки Toyota, принадлежащий 30-летней жительнице той же улицы. Женщина подала заявление, после чего было возбуждено уголовное дело.
Как сообщили в полиции, сотрудники управления уголовной полиции Еревана по борьбе с преступлениями против собственности установили личность подозреваемого. Им оказался 28-летний иностранец. 22 сентября его обнаружили в селе Зовуни, задержали и передали органу, ведущему производство, вместе с материалами дела.