Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Ռուսաստանի Դաշնություն:
Սեպտեմբերի 25-ին վարչապետը Մոսկվայում կմասնակցի «Համաշխարհային ատոմային շաբաթ» խորագրով համաժողովին, հայտնում է վարչապետի մամուլի ծառայությունը։
Սեպտեմբերի 25-ին ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ելույթ է ունենալու Գլոբալ ատոմային համաժողովում, որը նվիրված է Ռուսաստանի ատոմային արդյունաբերության 80-ամյակին։
Մասնակիցների թվում են նաև Միջազգային ատոմային էներգիայի գործակալության գլխավոր տնօրեն Ռաֆայել Գրոսին, Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն, Մյանմայի ժամանակավոր նախագահ Մին Աուն Հլայնը և Եթովպիայի վարչապետ Աբի Ահմեդը:

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has left for the Russian Federation on a working visit.
According to the Prime Minister’s Office, Pashinyan will attend the Global Atomic Week forum in Moscow on September 25.
Russian President Vladimir Putin is scheduled to speak at the Global Atomic Forum on September 25, dedicated to the 80th anniversary of Russia’s nuclear industry. Other high-profile attendees include International Atomic Energy Agency Director General Rafael Grossi, Belarusian President Alexander Lukashenko, Myanmar’s acting president Min Aung Hlaing, and Ethiopian Prime Minister Abiy Ahmed.