Մասիսի քաղաքապետ Դավիթ Համբարձումյանը հայտարարել է, որ վարչապետ «Նիկոլ Փաշինյանը պետք է հեռացվի Հայաստանի կառավարչի պաշտոնից», և կոչ է արել մասնակցել ԱԺ մոտ սեպտեմբերի 26-ի հավաքին։
«Սիրելի՛ հայրենակիցներ, մենք ապրում ենք այնպիսի օրեր, երբ մեր երկրում տեղի ունեցող յուրաքանչյուր հաջորդ իրադարձություն գալիս է ապացուցելու գիտակից և հայրենատեր քաղաքացիների շրջանում վաղուց արդեն համոզմունք դարձած ճշմարտությունը՝ Նիկոլ Փաշինյանը պետք է հեռացվի Հայաստանի կառավարչի պաշտոնից»,- գրել է նա ֆեյսբուքյան իր էջում։
Նրա համոզմամբ՝ սա ընդամենը քաղաքական օրակարգ չէ, սա կենսական անհրաժեշտություն է, որի ձգձգումը հղի է անդառնալի հետևանքներով։
«Նիկոլի և նրա թիմակիցների գործունեության հետևանքով Հայաստանն արդեն բազում կորուստներ է ունեցել։ Ցանկացած հաջորդ զիջում կարող է ճակատագրական դառնալ մեր երկրի համար։ Ուստի, սիրելի հայրենակիցներ, անհապաղ գործելու ժամանակն է:
Վստահ եմ, որ տեղյակ եք՝ սեպտեմբերի 26-ին տեղի կունենան Նիկոլին անվստահություն հայտնելու վերաբերյալ ԱԺ լսումներ։ Այդ օրը ես լինելու եմ խորհրդարանի շենքի դիմաց։ Եկեք միասին աջակցենք չափազանց կարևոր այդ նախաձեռնության իրագործմանը։ Խելք խելքի տանք, ուս ուսի և միասին դնենք Հայաստանի գալիք հաղթանակների հիմքը։
Հանդիպում ենք սեպտեմբերի 26-ին, ժամը 12։00-ին՝ ԱԺ շենքի դիմաց։ Օր առաջ»,–ասվում է գրառման մեջ։
Սեպտեմբերի 26-ին, ժամը 12:00-ին, ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության որոշմամբ նախատեսվում է անցկացնել խորհրդարանական լսումներ։ Այդ մասին ասվում է ԱԺ պաշտոնական կայքում։ Քննարկման առարկա է լինելու խմբակցության ներկայացրած «Ազգային ճգնաժամի և կառավարման ձախողման մասին» ԱԺ հայտարարության նախագիծը։«Արթուն ենք» շարժումը հանրահավաք կանցկացնի Բաղրամյան փողոցում ԱԺ–ում լսումների օրը:

Masis Mayor Davit Hambardzumyan has declared that Prime Minister Nikol Pashinyan “must be removed” from his position and has urged citizens to join the rally scheduled for September 26 near the National Assembly.
“Dear compatriots, we are living in a time when every new development in our country reaffirms a truth long accepted by conscious, patriotic citizens: Nikol Pashinyan must be removed from the position of Armenia’s leader,” Hambardzumyan wrote on his Facebook page.
According to him, this is not just a political agenda but a vital necessity, the delay of which could lead to irreversible consequences.
“As a result of Nikol and his team’s actions, Armenia has already suffered numerous losses. Any further concession could prove fatal for our country. Therefore, dear compatriots, the time to act is now.
I am sure you are aware that on September 26, parliamentary hearings will be held to express no confidence in Nikol. I will be outside the parliament building on that day. Let us come together to support this critically important initiative. Let’s unite our minds and shoulders and lay the foundation for Armenia’s future victories together.
See you on September 26 at 12:00 p.m., in front of the National Assembly. Not a day later,” the post reads.
Parliamentary hearings are set for 12:00 p.m. on September 26, initiated by the I Have Honor faction, according to the National Assembly's official website. The hearings will address the faction’s draft statement on the National Crisis and Governance Failure. The We Are Awake movement will hold a public rally on Baghramyan Avenue during the hearings.