ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ հաղթականից ողբերգականի վերածված սեպտեմբեր ամիսն այս իշխանության գործունեության դեմքն է` ուրացման, պարտվողականության, փախուստի ու կեղծիքի, որը մշտապես հետապնդելու է նրան:
Նա նշել է նաև, որ խնդիր է դրված առավելագույնս «սվաղել» իրականությունը, ինչը չի ստացվելու։
«5 տարվա մեջ այսքան պարտություն` ռազմականից մինչև դիվանագիտական, իր տեսակի մեջ լրիվ եզակի երևույթ է, որը տրված է միայն փաշինյանական կաբինետին:
Իշխանության օրվա ագրեսիվ և կեղծարար քարոզչությունը պայմանավորված է այն հանգամանքով, որ խնդիր է դրված առավելագույնս «սվաղել» իրականությունը, ինչը ակնհայտորեն չի ստացվելու»:
ԱԺ նիստերի դահլիճում սեպտեմբերի 26–ին կայանալու է «Պատիվ ունեմ» խմբակցության հրավիրած «Ազգային ճգնաժամի և կառավարման ձախողման մասին» ԱԺ հայտարարությաննախագծի քննարկումը։

Tigran Abrahamyan, Secretary of the I Have Honor parliamentary faction, wrote on Facebook that the September that once symbolized victory has now turned into a tragic month under the current authorities. He described it as a reflection of denial, defeatism, escape, and deceit that will always haunt them.
According to Abrahamyan, the government’s priority has been to “plaster over reality,” but this effort will fail.
“Five years filled with defeats, from military to diplomatic, is a phenomenon unique to the Pashinyan cabinet. The aggressive and deceitful propaganda of this government is aimed at covering up reality, but it is clearly impossible to succeed in this,” he stated.
On September 26, the National Assembly is set to discuss a draft statement initiated by the I Have Honor faction on the national crisis and governance failures.