ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Մոսկվայից ուղևորվել է Նյու Յորք։Այդ մասին նա հայտնել է ֆեյսբուքյան իր էջում։
Նա միանալու ՄԱԿ-ի Գլխավոր վեհաժողովի հերթական նստաշրջանի աշխատանքներին։
Վարչապետի խոսնակ Նազելի Բաղդասարյանը հայտնել է, որ նախատեսվում է նաև Փաշինյանի հանդիպումը ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիու Գուտերեշի հետ։
«Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը սեպտեմբերի 26–27-ը աշխատանքային այցով կգտնվի Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում։
Նյու Յորքում Հայաստանի Հանրապետության վարչապետը կմասնակցի ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 80-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին և հանդես կգա նստաշրջանի բարձրաստիճան քննարկումների հատվածում։
Այցի շրջանակում նախատեսվում է նաև վարչապետ Փաշինյանի հանդիպումը ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիու Գուտերեշի հետ»,–գրել է նա։
Մոսկվայում Փաշինյանը մասնակցել է «Համաշխարհային ատոմային շաբաթ» համաժողովին և հանդիպում ունեցել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ։

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has departed Moscow for New York to participate in the 80th session of the UN General Assembly. He shared the news on his Facebook page.
In New York, Pashinyan is scheduled to deliver a speech during the high-level debate segment of the Assembly.
According to his spokesperson Nazeli Baghdasaryan, the prime minister will also hold a meeting with UN Secretary General António Guterres on September 26–27.
Earlier in Moscow, Pashinyan took part in the World Atomic Week forum and held a meeting with Russian President Vladimir Putin.