Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը ԱԺ-ում վարչապետի իմպիչմենտի թեմայով հրավիրված լսումների ժամանակ հայտարարել է, որ ՀՀԿ-ն Հայաստանի փրկության և անվտանգության ապահովման գործընթացներում իրատեսական, ոչ իրատեսական չի նայում՝ իր պարտքն է կատարում։
Նա հավելել է, որ «առանց փողոցային պայքարի վարչապետին անվստահություն հայտնելու գործընթաց չի կարող լինել, դա կարևոր բաղադրիչ է»։
«Մենք չենք նայում՝ կստացվի, թե չի ստացվի, նոր մեր պարտքը կատարենք, բոլորս 2021-ին խոստացել ենք հեռացնել Փաշինյանին, մենք մեր խոստումը կատարելու համար ամեն ինչ անում ենք»,-ասել է նա, հայտնում է «Փաստինֆոն»։
Նա ընդգծել է, որ նրանք խորհրդարանական և արտախորհրդարանական ուժերին պրակտիկ իրագործելի ուղիներ որոնելու համար հարթակ են տրամադրել։
ԱԺ նիստերի դահլիճում մեկնարկել է «Պատիվ ունեմ» խմբակցության հրավիրած «Ազգային ճգնաժամի և կառավարման ձախողման մասին» ԱԺ հայտարարությաննախագծի քննարկումը։

At parliamentary hearings on the issue of impeaching Prime Minister Nikol Pashinyan, Hayk Mamijanyan, head of the I Have Honor faction, stated that the Republican Party does not weigh whether initiatives are realistic or not; it simply fulfills its duty in ensuring Armenia’s security and salvation.
He stressed that “without street struggle, the process of declaring no confidence in the prime minister cannot happen. It is a crucial component.”
“We don’t first look at whether it will succeed or not and only then do our duty. Back in 2021, we all promised to remove Pashinyan, and we are doing everything to fulfill that promise,” Mamijanyan said, as cited by Pastinfo.
He added that his faction has provided a platform for parliamentary and extra-parliamentary forces to search for practically feasible solutions.
The National Assembly is currently discussing a draft statement on the national crisis and governance failures, introduced by the “I Have Honor” faction.