Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը ԱԺ-ում վարչապետի իմպիչմենտի թեմայով հրավիրված լսումների ժամանակ հայտարարել է, որ ՀՀԿ-ն Հայաստանի փրկության և անվտանգության ապահովման գործընթացներում իրատեսական, ոչ իրատեսական չի նայում՝ իր պարտքն է կատարում։
Նա հավելել է, որ «առանց փողոցային պայքարի վարչապետին անվստահություն հայտնելու գործընթաց չի կարող լինել, դա կարևոր բաղադրիչ է»։
«Մենք չենք նայում՝ կստացվի, թե չի ստացվի, նոր մեր պարտքը կատարենք, բոլորս 2021-ին խոստացել ենք հեռացնել Փաշինյանին, մենք մեր խոստումը կատարելու համար ամեն ինչ անում ենք»,-ասել է նա, հայտնում է «Փաստինֆոն»։
Նա ընդգծել է, որ նրանք խորհրդարանական և արտախորհրդարանական ուժերին պրակտիկ իրագործելի ուղիներ որոնելու համար հարթակ են տրամադրել։
ԱԺ նիստերի դահլիճում մեկնարկել է «Պատիվ ունեմ» խմբակցության հրավիրած «Ազգային ճգնաժամի և կառավարման ձախողման մասին» ԱԺ հայտարարությաննախագծի քննարկումը։

26 Сентябрь 2025 - 12:48 AMT
Во время парламентских слушаний по вопросу импичмента премьер-министра Никола Пашиняна руководитель фракции «Честь имею» Айк Мамиджанян отметил, что Республиканская партия не оценивает реалистичность шагов, а выполняет свой долг по обеспечению безопасности и спасению страны.
Он подчеркнул: «Без уличной борьбы процесс выражения недоверия премьеру быть не может. Это важная составляющая».
«Мы не смотрим сначала, получится или нет, а потом выполняем долг. В 2021 году мы все пообещали сместить Пашиняна, и делаем всё, чтобы выполнить это обещание», — сказал Мамиджанян, его слова приводит «Пастинфо».
По его словам, фракция предоставила площадку для парламентских и внепарламентских сил, чтобы искать практически реализуемые пути.
В зале заседаний парламента продолжается обсуждение проекта заявления фракции «Честь имею» о национальном кризисе и провале управления.