Ռուսաստանի և Հայաստանի ԱԳ նախարարությունները իրականացրել են խորհրդակցություններ, որոնք նվիրված են եղել միջազգային-իրավական բնույթի թեմաներին։ Ռուսաստանի ԱԳՆ մամուլի ծառայության տեղեկացմամբ՝ հանդիպումը կայացել է 2025-2026 թվականների կոնսուլտացիաների ծրագրի շրջանակում։
Ռուսական կողմի պատվիրակությունը ղեկավարել է ՌԴ ԱԳՆ իրավական դեպարտամենտի տնօրեն Մաքսիմ Մուսիխինը, իսկ հայկական պատվիրակությունը՝ ՀՀ ԱԳՆ միջազգային պայմանագրերի և իրավունքի վարչության պետ Նելլի Սարոյանը, հայտնում է Sputnik Արմենիան։
Կողմերը քննարկման առարկա են դարձրել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի լայն շրջանակ՝ ընդգրկելով միջազգային արդարադատության, այդ թվում նաև քրեական իրավունքի ոլորտում դիտվող միտումները, ինչպես նաև համագործակցությունը ՄԱԿ-ի և այլ միջազգային կառույցների շրջանակում։
Հանդիպման ընթացքում ձեռք է բերվել պայմանավորվածություն՝ շարունակել մի շարք ոլորտային նախաձեռնությունների քննարկումը։

The foreign ministries of Armenia and Russia held bilateral consultations focused on international legal matters. According to Russia’s Ministry of Foreign Affairs, the meeting was held under the 2025–2026 consultation program.
The Russian delegation was headed by Maksim Musykhin, Director of the Legal Department of Russia’s Foreign Ministry, while the Armenian side was led by Nelly Saroyan, Head of the Department of International Treaties and Law at Armenia’s Foreign Ministry, Sputnik Armenia reports.
The parties discussed a broad range of issues of mutual interest, including developments in international justice and criminal law, as well as cooperation within the United Nations and other international bodies.