Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը Վարշավայում հանդիպում է ունեցել Ուկրաինայի արտաքին գործերի նախարար Անդրեյ Սիբիհայի հետ։ Այդ մասին նա գրել է X-ի իր միկրոբլոգում։
«Բովանդակալից զրույց ունեցա իմ գործընկեր Անդրեյ Սիբիհայի հետ։ Մենք համաձայնել ենք զարգացնել Հայաստան-Ուկրաինա համագործակցությունը և ընդլայնել երկկողմ օրակարգը։ Տեղեկացրեցի նրան Հարավային Կովկասում խաղաղության հաստատման մասին»,–ասվում է գրառման մեջ։
Միրզոյանը կարևորել է նաև Ուկրաինայում խաղաղության հաստատումը։
«Կարծիքներ փոխանակվեցին ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ»,– ասված է գրառման մեջ։
Արարատ Միրզոյանը մասնակցում է Վարշավայի անվտանգության ֆորումին։ Նա մի շարք հանդիպումներ է ունեցել իր պաշտոնակիցների հետ։

30 Сентябрь 2025 - 11:38 AMT
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян провел встречу в Варшаве с министром иностранных дел Украины Андреем Сибигой. Об этом он сообщил в своем микроблоге на платформе X.
«Провел содержательную беседу с коллегой Андреем Сибигой. Мы договорились развивать сотрудничество между Арменией и Украиной и расширить двустороннюю повестку. Проинформировал его о усилиях по установлению мира на Южном Кавказе», — говорится в записи.
Мирзоян также подчеркнул важность установления мира на территории Украины.
«Стороны обменялись мнениями по текущей ситуации», — отмечается в сообщении.
Арарат Мирзоян принимает участие в Варшавском форуме безопасности, в рамках которого провел ряд встреч с коллегами из других стран.