Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ԵԽԽՎ-ում հայտարարել է, որ Հայաստանում 2018-ից հետո որևէ ՏԻՄ ընտրության արդյունքների կապակցությամբ բողոքի ակցիա չի եղել։
Նա ընդգծել է, որ տարբեր համայնքներում հաղթել են նաև ընդդիմադիր ուժեր, ինչը, ըստ նրա, մինչ 2018 թվականի փոփոխությունները գործնականում անհնար էր, հայտնում է Aysor.am-ը։
«Հայաստանի քաղաքական կյանքից վերացել է հետընտրական պրոցես հասկացությունը, մինչդեռ 2018 թ. ժողովրդական, ոչ բռնի հեղափոխությունից առաջ դա Հայաստանի քաղաքական կյանքի ամենահաճախ օգտագործվող տերմինն էր։ Մարդիկ փոփոխությունների հույսը կապում էին հետընտրական պրոցեսների հետ, որովհետև գիտեին, որ ընտրությունները կեղծվելու էին իշխանությունների կողմից»,– ասել է Փաշինյանը։

Prime Minister Nikol Pashinyan stated at the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) that since 2018, there have been no protest actions in Armenia in response to the results of any local self-government elections.
He emphasized that opposition forces have also won in various communities — a scenario he said was “practically impossible before the 2018 revolution”, Aysor.am reports.
"The concept of a post-election process has disappeared from Armenia’s political life. Before the 2018 non-violent, popular revolution, it was one of the most frequently used terms in Armenian politics. People placed their hopes for change in post-election processes because they knew the authorities would falsify election results," Pashinyan said.