Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ԵԽԽՎ-ում հայտարարել է, որ Հայաստանում 2018-ից հետո որևէ ՏԻՄ ընտրության արդյունքների կապակցությամբ բողոքի ակցիա չի եղել։
Նա ընդգծել է, որ տարբեր համայնքներում հաղթել են նաև ընդդիմադիր ուժեր, ինչը, ըստ նրա, մինչ 2018 թվականի փոփոխությունները գործնականում անհնար էր, հայտնում է Aysor.am-ը։
«Հայաստանի քաղաքական կյանքից վերացել է հետընտրական պրոցես հասկացությունը, մինչդեռ 2018 թ. ժողովրդական, ոչ բռնի հեղափոխությունից առաջ դա Հայաստանի քաղաքական կյանքի ամենահաճախ օգտագործվող տերմինն էր։ Մարդիկ փոփոխությունների հույսը կապում էին հետընտրական պրոցեսների հետ, որովհետև գիտեին, որ ընտրությունները կեղծվելու էին իշխանությունների կողմից»,– ասել է Փաշինյանը։

Премьер-министр Никол Пашинян в ходе выступления в Парламентской ассамблее Совета Европы (ПАСЕ) заявил, что после 2018 года в Армении не проводились протестные акции по итогам выборов в органы местного самоуправления.
Он подчеркнул, что в ряде общин побеждали также оппозиционные силы, что, по его словам, до событий 2018 года было фактически невозможно, передаёт Aysor.am .
«Из политической жизни Армении исчезло понятие поствыборного процесса. До ненасильственной народной революции 2018 года это был один из самых часто используемых терминов в политике. Люди связывали надежды на перемены с поствыборными процессами, потому что знали — власти будут фальсифицировать выборы», — заявил Пашинян.