ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատունը հաղորդագրություն է տարածել՝ տեղեկացնելով ԱՄՆ բյուջեի չհաստատման պատճառով սահմանափակումներ կլինեն։
«ԱՄՆ բյուջեի չհաստատմամբ պայմանավորված՝ Facebook-ի մեր էջում նոր հրապարակումներ չեն լինի մինչև գործունեության լիարժեք վերսկսումը։ Բացառություն կկազմեն անվտանգության և ապահովության հետ կապված անհետաձգելի հրապարակումները։
Չհաստատված բյուջեի պայմաններում ԱՄՆ-ում և ԱՄՆ դեսպանություններում ու հյուպատոսարաններում կշարունակվեն արդեն նշանակված անձնագրային և վիզաների ծառայությունները, քանի դեռ իրավիճակը թույլ կտա։
Այս էջում թարմացումներ կլինեն մեր գործունեության լիարժեք վերսկսումից հետո, իսկ մինչ այդ կտեղադրվեն բացառապես անվտանգության և ապահովության վերաբերյալ հրապարակումները։ Մեր ծառայությունների և աշխատանքային կարգավիճակի մասին տեղեկություններ կարելի է գտնել կայքում»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։

1 Октябрь 2025 - 07:15 AMT
Посольство США в Армении распространило сообщение о введении ограничений в работе в связи с непринятием федерального бюджета США.
«В связи с непринятием бюджета США на нашей странице в Facebook не будет новых публикаций до полного возобновления работы. Исключение составят экстренные сообщения, касающиеся безопасности и охраны.
При текущей ситуации в США и в посольствах и консульствах США продолжат оказываться уже назначенные паспортные и визовые услуги — до тех пор, пока позволяет ситуация.
Обновления на этой странице появятся после возобновления полноценной работы. До тех пор будут публиковаться исключительно сообщения, касающиеся безопасности. Информацию о наших услугах и статусе работы можно найти на нашем сайте», — говорится в сообщении.