Փաստաբան Վահան Հովհաննիսյանը, որը ներկայում պաշտպանում է Նարեկ Օհանյանին՝ Վալոդյա Գրիգորյանի և Կարեն Աբրահամյանի սպանության մեջ մեղադրվող անձին, ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադառնալով Քննչական կոմիտեի նախագահի հարցազրույցին, նշել է, որ վերջինիս «կամ ճիշտ չի զեկուցվել գործը, կամ նա միտումնավոր խեղաթյուրել է իրականությունը»։
Նա նշել է նաև, որ Նարեկ Օհանյանը չի հրաժարվել ցուցմունքներ տալուց, իսկ նրա շարժը արձանագրվել է նրանց տան տեսախցիկներով, որոնք մինչ այս պահը չեն առգրավվել
«Ծանրաբեռնվածությամբ պայմանավորված` նոր միայն դիտեցի Պետրոսի մոտ ՔԿ նախագահի հարցազրույցը։ ՔԿ նախագահին կամ ճիշտ չի զեկուցվել գործը, կամ նա միտումնավոր խեղաթյուրել է իրականությունը։ Շատ հանգամանքների այս պահին չեմ անդրադառնա, նշեմ միայն հետևյալը․
Նարեկ Օհանյանը չի հրաժարվել ցուցմունքներ տալուց, այլ մանրամասն ցուցմունքներ տալով` հերքել է դեպքին իր մասնակցությունը, հիմնավորել իր այլուրեքությունը։
Նարեկ Օհանյանի շարժը արձանագրվել է նրանց տան տեսախցիկներով, որոնք մինչ այս պահը չեն առգրավվել։ Ինչու՞, որովհետև դա անհապաղ կհերքեր այն վարկածը, որ նա առնչություն ունի դեպքին։
Հռետորական հարց եմ հնչեցնում․ շա՞տ են եղել դեպքեր, երբ սպանության մեջ կասկածվողը մանրամասն նկարագրի դեպքի պահին, դեպքի նախորդող պահին և դեպքից հետո իր բոլոր գործողությունները, և վարույթն իրականացնող մարմինը որևէ կերպ չստուգի ցուցմունքների հավաստիությունը, մասնավորապես, նրանց տանը կատարելով խուզարկություն՝ չառգրավի նաև տեսախցիկների տեսագրությունները։
Ցավով եմ արձանագրում, որ ՔԿ-ն որդեգրել է անթույլատրելի վարքագիծ․ ապացույցների համակցության արդյունքում անձի մեղավորության վերաբերյալ եզրահանգում կատարելու փոխարեն, ի սկզբանե նշանակել է մեղավոր և փորձել ապացույցները հարմարեցնել մեղադրանքին»,-ասվում է գրառման մեջ։

1 Октябрь 2025 - 10:45 AMT
Адвокат Ваган Ованнисян, представляющий Нарека Оганяна, обвиняемого в убийстве Володи Григоряна и Карена Абрамяна, заявил, что глава Следственного комитета либо «не был должным образом проинформирован по делу, либо сознательно исказил реальность».
Он подчеркнул, что Оганян не отказывался давать показания. Напротив, он подробно изложил свои действия, отвергнув причастность к преступлению и обосновав алиби.
По словам адвоката, передвижения Оганяна были зафиксированы камерами видеонаблюдения в его доме, однако эти записи до сих пор не изъяты: «Почему? Потому что они немедленно опровергли бы версию о его причастности».
Ованнисян также задал риторический вопрос:
«Разве были случаи, когда подозреваемый в убийстве подробно описывает свои действия до, во время и после инцидента, а следствие при этом не проверяет достоверность его слов, в том числе не изымает видеозаписи из его дома?»
Он добавил: «С сожалением фиксирую, что Следственный комитет избрал недопустимую линию поведения. Вместо анализа совокупности доказательств, определил виновного заранее и подгоняет доказательства под обвинение».
23 сентября в 23:52 в полицию МВД поступил сигнал о стрельбе на ереванском шоссе в селе Мердзаван, Армавирская область. Погибли два человека, один ранен. Среди убитых — Володя Григорян, глава общины Паракар, избранный в апреле 2025 года, член политсовета партии «Страна для жизни». У него осталось четверо детей.