ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Ռադմիլա Շեկերինսկան X–ի իր միկրոբլոգում անդրադարձել է ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ ունեցած հանդիպմանը։
Նա նշել է, որ ՆԱՏՕ-ի և ՀՀ համագործակցությունը մնում է ամուր, հայտնում է «Փաստինֆոն»։
«Հաճելի էր հանդիպել Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանի հետ։ Ողջունում եմ Հայաստանի ներդրումը եվրատլանտյան անվտանգության, այդ թվում՝ Կոսովոյում ՆԱՏՕ-ի առաքելությանը (KFOR): ՆԱՏՕ-ի և Հայաստանի համագործակցությունը մնում է ամուր»,- գրել է նա։
Սեպտեմբերի 29-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Ռադմիլա Շեկերինսկայի հետ։ Հանդիպումը կայացել է Վարշավայի անվտանգության ֆորումի շրջանակներում։ Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և ՆԱՏՕ-ի միջև փոխգործընկերության ընդլայնման հնարավորությունները։
Գոհունակությամբ նշվել են ՆԱՏՕ անդամ երկրների դեսպանների՝ վերջերս Երևան կատարված այցը, ինչպես նաև ՀՀ մասնակցությունը ՆԱՏՕ խաղաղապահ առաքելություններին։

2 Октябрь 2025 - 08:23 AMT
Заместитель генерального секретаря НАТО Радмила Шекеринска в своем микроблоге на платформе X прокомментировала встречу с министром иностранных дел Армении Араратом Мирзояном.
Она отметила, что сотрудничество между НАТО и Арменией остается прочным, сообщает «Pastinfo».
«Была рада встретиться с министром иностранных дел Армении Араратом Мирзояном. Приветствую вклад Армении в евроатлантическую безопасность, в том числе в миссию НАТО в Косово (KFOR). Сотрудничество НАТО и Армении остается крепким», — написала она.
29 сентября министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян провел встречу с заместителем генерального секретаря НАТО Радмилой Шекеринской в рамках Варшавского форума по вопросам безопасности.
Стороны обсудили возможности расширения партнёрства между Арменией и НАТО.
С удовлетворением была отмечена недавняя поездка послов стран-членов НАТО в Ереван, а также участие Армении в миротворческих миссиях НАТО.