Կոպենհագենում կայացած հանդիպմանը Նիկոլ Փաշինյանն ու Էմանուել Մակրոնը ընդգծել են Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև ձևավորված առանձնաշնորհյալ հարաբերությունների բարձր մակարդակը և ընդգծել համատեղ նոր նախաձեռնությունների իրականացման կարևորությունը։
Քննարկվել են նաև տարածաշրջանային զարգացումներին, Վաշինգտոնի խաղաղության գագաթնաժողովում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների և «TRIPP» նախագծի իրականացմանը վերաբերող հարցեր։
Ֆրանսիայի նախագահը վերահաստատել է իր երկրի շարունակական աջակցությունը Հայաստանի անկախությանն ու ինքնիշխանությանը, ինչպես նաև ժողովրդավարական բարեփոխումների օրակարգին։ Վարչապետ Փաշինյանը շնորհակալություն է հայտնել Ֆրանսիային Հայաստանի համար այս կարևոր փուլում ցուցաբերած համակողմանի աջակցության համար։
Կողմերը պայմանավորվել են շարունակել սերտ շփումները երկկողմ և բազմակողմ հարթակներում։
Փաշինյանը հանդիպումից նաև տեսանյութ է հրապարակել ֆեյսբուքյան իր էջում։
«Ջերմ հանդիպում Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հետ»,–գրել է նա։
Կոպենհագենում, Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հանդիպում են ունեցել Եվրոպական քաղաքական համայնքի 7-րդ գագաթնաժողովի շրջանակում։
Վարչապետ Փաշինյանը նույն օրը մասնակցություն է ցուցաբերել գագաթնաժողովին, որի շրջանակում ծրագրված են նաև մի շարք երկկողմ հանդիպումներ միջազգային գործընկերների հետ։

Во время встречи в Копенгагене премьер-министр Армении Никол Пашинян и президент Франции Эммануэль Макрон вновь подтвердили высокий уровень особых отношений между Арменией и Францией и подчеркнули важность реализации новых совместных инициатив.
Обсуждались также вопросы регионального развития, выполнение договорённостей, достигнутых на мирном саммите в Вашингтоне, и реализация проекта «TRIPP».
Президент Макрон подтвердил неизменную поддержку Францией независимости, суверенитета и демократических реформ в Армении. Премьер-министр Пашинян выразил благодарность Франции за всестороннюю поддержку в этот важный для страны период.
Стороны договорились поддерживать тесные контакты на двусторонних и многосторонних площадках.
Пашинян также опубликовал видео встречи на своей странице в Facebook с подписью: «Тёплая встреча с президентом Франции Эммануэлем Макроном».
Встреча состоялась в рамках 7-го саммита Европейского политического сообщества в Копенгагене, в котором также принял участие премьер-министр Пашинян, проведя ряд двусторонних встреч с международными партнёрами.