Եվրոպական քաղաքական համայնքի 8-րդ գագաթնաժողովը նշանակվել է 2026 թվականի մայիսի 4-ին, անցկացվելու է Հայաստանում։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Եվրոպական քաղաքական համայնքի հաջորդ՝ 8-րդ գագաթնաժողովը 2026թ. մայիսի 4-ին տեղի կունենա Հայաստանում։ Մասնակից երկրների ղեկավար գործընկերներիս պաշտոնապես հրավիրեցի Երևան։ Մեծ պատիվ է հյուրընկալել նրանցից յուրաքանչյուրին»,– նշել է Փաշինյանը։
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Կոպենհագենում ընթացող Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովի փակման նստաշրջանում հանդես է եկել ելույթով՝ անդրադառնալով մի շարք քաղաքական և ռազմավարական ուղղությունների։ Նա մասնավորապես ընդգծել է.

3 Октябрь 2025 - 06:46 AMT
8-й саммит Европейского политического сообщества (ЕПС) состоится в Армении 4 мая 2026 года. Об этом на своей странице в Facebook сообщил премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Следующий, 8-й саммит Европейского политического сообщества состоится в Армении 4 мая 2026 года. Я официально пригласил в Ереван наших партнеров — глав государств-участников. Это большая честь — принимать каждого из них», — отметил Пашинян.
Премьер-министр Армении Никол Пашинян выступил на заключительном заседании саммита ЕПС в Копенгагене, где затронул ряд политических и стратегических направлений. Он подчеркнул, что одной из основных тем саммита в Ереване станет связанность.