Հյուսիս-հարավ ճանապարհային ծրագրի Տրանշ-2-ի շրջանակում նոր կառուցված ճանապարհահատվածը արդեն հասանելի է երթևեկության համար։
«Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամը տեղեկացրել է, որ հոկտեմբերի 3-ին, ժամը 12:30-ից, Արագածոտնի մարզի Ագարակ գյուղի հարևանությամբ՝ Մ-1 (Երևան-Գյումրի-ՀՀ սահման, Բավրա) միջպետական մայրուղու մոտ 30-րդ կիլոմետրից երթևեկությունը տեղափոխվել է դեպի նոր կառուցված ճանապարհահատված։
Նոր ուղու երկարությունը կազմում է մոտ 8 կիլոմետր և շրջանցում է Ագարակի հնագիտական տարածքը՝ նպաստելով ինչպես երթևեկության հոսքի բարելավմանը, այնպես էլ հնավայրի պահպանությանը։
Վարորդներին հորդորվել է խստորեն հետևել ճանապարհային անվտանգության կանոններին և չգերազանցել սահմանված արագության շեմը։

3 Октябрь 2025 - 11:04 AMT
В рамках второго транша программы строительства трассы Север-Юг введён в эксплуатацию новый участок автодороги рядом с селом Агарак в Арагацотнской области.
Как сообщили в Фонде дорожного департамента, с 3 октября с 12:30 движение по межгосударственной трассе М-1 (Ереван–Гюмри–граница Армении с Грузией через Бавра) на примерно 30-м километре перенаправлено на вновь построенный участок.
Длина нового маршрута составляет около 8 километров. Он обходит археологическую зону Агарака, способствуя как улучшению транспортного потока, так и сохранению исторического наследия.
Водителей призвали строго соблюдать правила дорожного движения и не превышать установленный скоростной режим.