Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հոկտեմբերի 3-ին հեռախոսազրույց է ունեցել Ղազախստանի նախագահի միջազգային ներդրումների և առևտրային համագործակցության հարցերով օգնական, ԱԳ նախկին նախարար Մուրատ Նուրտլեուի հետ։
Միրզոյանը շնորհակալություն է հայտնել Նուրտլեուին համատեղ աշխատանքի համար՝ ընդգծելով, որ դրա շնորհիվ Հայաստանի և Ղազախստանի միջև գործընկերային հարաբերություններում արձանագրվել են կարևոր ձեռքբերումներ։
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարը նաև Նուրտլեուին մաղթել է հաջողություններ նոր պաշտոնում և հայտնել հետագա համագործակցության պատրաստակամություն։

On October 3, Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan held a phone call with Murat Nurtleu, assistant to the President of Kazakhstan on international investments and trade cooperation and former foreign minister.
Mirzoyan expressed gratitude to Nurtleu for their joint work, stressing that it had led to significant achievements in Armenia–Kazakhstan relations.
The Armenian foreign minister also wished Nurtleu success in his new position and reaffirmed Armenia’s readiness for continued cooperation.