ՇՄՆ Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնի տնօրեն Լևոն Ազիզյանը հայտնել է, որ Արարատյան դաշտում օդի ջերմաստիճանը կհասնի +30°-ի:
«Առաջիկա հինգ օրերին օդի ջերմաստիճանն աստիճանաբար կբարձրանա 8-10 աստիճանով՝ Արարատյան դաշտում հասնելով +30°C»,-գրել է նա։
Հանրապետության տարածքում` hոկտեմբերի 3-7-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին՝ արևմտյան՝ 2-5մ/վ։
Օդի ջերմաստիճանը հոկտեմբերի 3-7-ին աստիճանաբար կբարձրանա 8-10 աստիճանով։
Երևան քաղաքում՝ հոկտեմբերի 3-7-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Հոկտեմբերի 6–ի ցերեկը օդի ջերմաստիճանը մայրաքաղաքում կհասնի +26 աստիճանի, իսկ հոկտեմբերի 7–ին՝ +29–ի։

Директор Центра гидрометеорологии и мониторинга Минприроды Левон Азизян сообщил, что температура воздуха в Араратской долине поднимется до +30°C.
«В ближайшие пять дней температура воздуха постепенно повысится на 8–10 градусов, достигнув +30°C в Араратской долине», — написал он.
По территории республики с 3 по 7 октября ожидается сухая погода. Ветер западный, 2–5 м/с. Температура воздуха за этот период повысится на 8–10 градусов.
В Ереване также с 3 по 7 октября сохранится сухая погода. Днем 6 октября температура воздуха в столице достигнет +26°C, а 7 октября — +29°C.