«Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» կուսակցության նախագահ Խաչիկ Ասրյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ` աջակցություն հայտնելով հայտնի գործարար, ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրին։
Ըստ նրա՝ «Առաջարկ Հայաստանին» նախաձեռնությունը ոչ միայն ողջունելի է, այլև չափազանց կարևոր ու անհրաժեշտ երկրի համար։
«Հայոց պետությանը, ընտանիքին և քաղաքացուն վերաբերող արդիական խնդիրների ձևակերպումներն ու նրա լուծման տարբերակներն իր մեջ պարունակող «Առաջարկ Հայաստանին» վերկուսակցական ծրագիրն իր մեջ ընդգրկում է ինչպես Հայաստանի ներքին հաշտեցման, հանրային երկխոսության, թշնամանքի վերացման, հայկական աշխարհի միասնականության վերականգնման, այնպես էլ պատերազմի ռիսկերի չեզոքացման և իրական խաղաղության, իրական անվտանգային համակարգի ստեղծման, նոր խոշոր տնտեսական ծրագրերի իրականացման, դաշնակցային հարաբերությունների վերականգնման կոնկրետ ուղղություններ և գործողություններ։
Պետականաշեն «Հայոց Արծիվների» բազմահազարանոց ընտանիքը ողջունում է Գագիկ Ծառուկյանի՝ «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագիրը և պատրաստակամություն հայտնում մասնակցել ծրագրի ամբողջական իրականացման գործընթացին»,–ասվում է հայտարարության մեջ։
ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը հայտարարել է, որ մասնակցելու է 2026–ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններին։
«Դա լինելու է «առաջարկ Հայաստանին»։ Բոլոր կուսակցություններն իրենց վաղեմության ժամկետը, վստահությունը չկա, էս վիճակից երկիրը հանելու համար ոչ այդպիսի մարդ կա, ոչ էլ այդպիսի կուսակցություն։ Պետք է համախմբում լինի գաղափարի, ծրագրի շուրջ։ Լինելու է առաջարկ Հայաստանին։ Կարող է մարդը քաղաքականությամբ չզբաղվի, բայց ցանկություն ունենա, որ մեր երեխաները, մեր թոռները այս խեղճացած, պարտված իրավիճակից դուրս գան։ Անհնարին ոչինչ չկա»,–ասել է նա։

6 Октябрь 2025 - 10:29 AMT
Председатель партии «Армянские Орлы: Единая Армения» Хачик Асрян выступил с заявлением, выразив поддержку программе «Предложение Армении», инициированной известным предпринимателем и лидером партии «Процветающая Армения» Гагиком Царукяном.
По словам Асряна, инициатива не только заслуживает одобрения, но и крайне важна и необходима для страны.
Он подчеркнул, что надпартийная программа «Предложение Армении» затрагивает актуальные вопросы, касающиеся армянского государства, семьи и граждан, включая пути внутреннего примирения, общественного диалога, преодоления вражды, восстановления единства армянского мира, снижения рисков войны, обеспечения подлинного мира и системы безопасности, реализации новых масштабных экономических проектов и восстановления союзнических отношений.
«Многотысячная семья государственно ориентированных “Армянских Орлов” приветствует программу “Предложение Армении” Гагика Царукяна и заявляет о готовности участвовать в её полномасштабной реализации», — говорится в заявлении.
Лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян ранее объявил о намерении участвовать в парламентских выборах 2026 года.
«Это будет “предложение Армении”. Все партии утратили доверие, истек срок их актуальности. Ни один человек и ни одна партия не способны вывести страну из нынешнего положения. Необходима консолидация вокруг идеи и программы. Это и будет предложением Армении. Даже если человек не занимается политикой, но хочет, чтобы наши дети и внуки вышли из этого унизительного и проигрышного состояния, нужно объединиться. Нет ничего невозможного», — заявил он.