Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը քաղաքապետարանի գործակարգավարական խորհրդակցության ժամանակ շնորհակալություն է հայտնել այն աշխատակիցներին, ովքեր մասնակցել են Գնունու շուկայի հարակից տարածքում իրականացված աշխատանքներին։
Նա նշել է, որ Գնունու շուկայի տարածքի փնթի վիճակից օր առաջ պետք է ազատվենք, գրում է «Փաստինֆոն»։
«Պարոն Պետոյանին խնդրել եմ հնարավորինս սեղմ ժամկետում բարեկարգման նախագիծ իրականացնի։ Այնտեղ ունենք առանձին հատվածներում գտնվող կրպակներ, որոնք իրավական որոշակի կարգավիճակ ունեն։ Բայց այնուամենայնիվ, հասկանում ենք, որ վիճակը տվյալ տարածքում պետք է փոխվի, և այդ փողոցին ոչ հարիր, փնթի վիճակից պետք է օր առաջ ձերբազատվենք օր առաջ», – ասել է նա։
Հոկտեմբերի առաջին օրերին Երևանի քաղաքապետարանն ապամոնտաժման աշխատանքներ է իրականացրել Գնունու շուկայում։
Երևանի քաղաքապետարանի քաղաքաշինության և հողի վերահսկողության վարչության պետի տեղակալ Ռուբեն Խոջայանը, անդրադառնալով Գնունու փողոցում շինանյութի շուկայի քանդմանը, հայտարարել է, որ Գնունու շուկայի ապամոնտաժման աշխատանքների վերաբերյալ քաղաքապետարանը 3-4 ամիս բանակցել է տնտեսվարողների հետ։

Мэр Еревана Тигран Авинян на оперативном совещании в мэрии поблагодарил сотрудников, принявших участие в работах, проведённых на прилегающей территории рынка Гнуни, сообщает Pastinfo.
Он подчеркнул, что от хаотичного состояния этой зоны следует избавиться как можно скорее: «Мы должны как можно быстрее освободиться от неухоженного состояния территории рынка Гнуни».
Авинян отметил, что поручил господину Петояну реализовать проект благоустройства в максимально сжатые сроки.
«На данной территории есть отдельные павильоны с определённым юридическим статусом. Тем не менее, мы понимаем, что ситуация там должна измениться, и улица должна быть избавлена от неподобающего, запущенного вида», — отметил мэр.
В начале октября мэрия Еревана начала демонтаж сооружений на рынке Гнуни.
Заместитель начальника управления градостроительного и земельного контроля мэрии Рубен Ходжаян сообщил, что в течение 3–4 месяцев велись переговоры с предпринимателями, прежде чем было принято решение о демонтаже строительного рынка на улице Гнуни.