ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը մամուլի ասուլիսի ընթացքում հայտնել է, որ մոտ մեկ ամիս առաջ երկու օրով գտնվել է Ռուսաստանում՝ բացառապես անձնական, մասնավոր հարցերով։
Մամուլում հրապարակումներ էին շրջանառվում, ըստ որոնց՝ Քոչարյանը Մոսկվայում հանդիպել է Սերգեյ Կիրիենկոյին, որը համարվում է Կրեմլում Հայաստանի հարցերով կուրատոր, գրում է Aysor.am-ը։
«ՌԴ-ում եմ եղել շաբաթ-կիրակի օրերին, երկուշաբթի վերադարձել եմ ՀՀ։ Եթե պաշտոնական հանդիպումներ լինեին, երևի այլ օրերի կլինեի այնտեղ։ Ես հասկանում եմ, որ երբ ես հայտնվեմ Մոսկվայում, նման կարգի լուրեր են տարածվելու»,-հավելել է նա։

Второй президент Армении Роберт Кочарян на пресс-конференции сообщил, что около месяца назад находился в России два дня исключительно по личным делам, передаёт «Aysor.am ».
Ранее в прессе распространялись сообщения о том, что Кочарян якобы встречался в Москве с Сергеем Кириенко, которого считают куратором армянского направления в Кремле.
«Я был в России в субботу и воскресенье, в понедельник вернулся в Армению. Если бы у меня были официальные встречи, я, вероятно, поехал бы в другие дни. Понимаю, что как только я появляюсь в Москве, начинают распространяться такие слухи», — отметил Кочарян.