ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Տարոն Չախոյանն, անդրադառնալով ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի ասուլիսին, գրել է, որ վերջինս «ատում է հայ ժողովրդին»։
«Քոչարյանը ատում է հայ ժողովրդին, ատում է Հայաստանը, ասում է՝ հաճելի չէր շփվել ժողովրդի հետ, շրջել Հայաստանով։
Նախ մեղադրեց Հայաստանին պատերազմ հրահրելու հարցում, ապա հայտարարեց, որ հաճելի չէր պտտվել Հայաստանով ու շփվել ժողովրդի հետ։ Սրանից ավել էլ ի՞նչ ասի։
Բացահայտեց նաև՝ չի ուզում զբաղվել քաղաքականությամբ, ստիպում են։
Նախագահի աթոռը զավթած Քոչարյան Ռոբերտը Հայաստանի Հանրապետության խայտառակությունն է», գրել է Չախոյանը։

Заместитель руководителя аппарата премьер-министра Армении Тарон Чахоян, комментируя прошедшую пресс-конференцию второго президента Роберта Кочаряна, заявил, что тот «ненавидит армянский народ».
«Кочарян ненавидит армянский народ, ненавидит Армению. Он сказал, что ему было неприятно общаться с людьми и путешествовать по стране», — написал Чахоян на своей странице в Facebook.
«Сначала он обвинил Армению в развязывании войны, а затем признался, что ему неприятно было встречаться с народом. Что ещё можно добавить? Он также откровенно сказал, что не хочет заниматься политикой, a его, мол, заставляют. Узурпировавший президентское кресло Роберт Кочарян — позор Республики Армения», — подчеркнул Чахоян.